Skocz do zawartości

ktoś używa Teknetics EuroTek PRO 8?


gani

Rekomendowane odpowiedzi

to mam do Ciebie pytanie :D czy w pro 8 kapsle po browarach i polmosy też można rozpoznać w 100% tzn. mają inne i stałe określenie w skali numerycznej od np monety wielkości kapsla, bo w tym za przeproszeniem gów..e jakie mam aktualnie, kapsle pikają i są wyświetlane zawsze jak moneta, głównie polmosy i czy obraczka złota np ma stały sygnał no i jak z zasięgiem porównując do kanarka :D ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam ET Pro 11DD - śmigamy z chłopakami dosyć intensywnie. W grupie są przeróżne sprzęty - nie będę opisywał modeli, bo nie o to chodzi - ale są sprzęty które kosztują grubo ponad 2tys. zł.
Odnoszę wrażenie, że niektórzy ulegają modzie i kupują sprzęty na wyrost. Ostatnio miałem okazję na wspólnych wykopkach wykopać hełm niemiecki, kompletną puszkę i maskę p-gaz oraz rurę z gruszką. Pole podobno było setki razy już przeczesane... Wczoraj kolejny wypad - kolesie ze swoimi profesjonalnymi piszczałkami ominęli pocisk artyleryjski - jakież było ich zdziwienie, gdy wskazałem im miejsce zalegania dużego mocno skorodowanego przedmiotu głęboko w ziemi...
Na łące gdzie wyciągałem pociski od flaka, nie potrafili namierzyć dosłownie nic oprócz starych puszek i złomu... Kilka sekund przemiatania i ET zlokalizował pocisk, za pociskiem...
Nie, żebym reklamował ten sprzęt, jednak moje obserwacje zmuszają mnie do przemyśleń... Mocno sceptycznie podchodzę już do rad i testów, w których zachwala się takie albo inne sprzęty.
Ja na pewno EuroTeka nie prędko zamienię na nic innego - bo i po co? Świetnie nadaje się na monetki - rewelacyjnie wręcz - mam już ich ładną i sporą kolekcję - ale i na militarkę też się jak widać nadaje.
Jest tylko jeden problem z tą piszczałką - ludzie podchodzą do niej jako do sprzętu prostego wręcz banalnego. Niestety takim sprzętem nie jest. Trzeba się naprawdę mocno osłuchać z tą piszczałką. Wówczas mamy naprawdę fajne stabilne, przewidywalne narzędzie do wymiatania.
Mam osobiście porównanie z kanarkiem i Fisherem F2 - ET jest konstrukcją dużo bardziej zaawansowaną.
Mieszane sygnały mogą nie jednego irytować i zniechęcać. Jednak to odzwierciedla naprawdę to co mamy pod cewką.
Szybkie działanie, świetna dyskryminacja, przyzwoita identyfikacja. Na totalnie zaśmieconej plaży, potrafi zidentyfikować jednogroszówkę która dosłownie leży obok kapsla (kilka razy po zakupie wybrałem się na plażę nad jezioro Pławniowice - totalne złomowisko - kapsle, zrywki z piwa, wszechobecna folia - nikt nigdy tej plaży nie czyścił - 30 minut i kilkanaście monet...). Super wskaźnik IRON, który informuje że przy wysokich wskazaniach mamy żelazo, bądź metal jest mocno skorodowany. Z każdym kolejnym wypadem coraz bardziej doceniam ten sprzęt.
Polecam z uwagą obejrzeć ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=-NAil0k_iwI
Nie chcę nikogo do niczego przekonywać. Dzielę się jedynie z Wami swoimi uwagami spostrzeżeniami. Tak w zasadzie nie ważne jest to z czym ktoś lata, ważne by sprzęt spełniał nasze oczekiwania - w moim przypadku tak właśnie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam Ci odpowiedzieć? Ja już dawno z dystansem i nieufnością podchodzę do rad przypadkowych osób, które wypowiadają się publicznie na temat sprzętów, zachwalają je, lub odwrotnie - krytykują...
Zazwyczaj tacy ludzie nie mają odniesienia do innych modeli, swoimi pochlebnymi wypowiedziami sami starają się utwierdzić w przekonaniu, że ich zakup był przemyślany i posiadany sprzęt jest najlepszy na świecie. Zauważyłem też pewne trendy i chwilowe mody na sprzęt. Nie należy ulegać presji obcych Ci osób. Każdy zakup powinien być przemyślany. Ja zanim zdecydowałem się na zakup kolejnej wykrywki, drążyłem temat co najmniej miesiąc. Przeczytałem setki wątków, dziesiątki tematów na różnych forach. Na ich podstawie wyrobiłem sobie opinie o konkretnych modelach. Uwierz mi - wśród tysięcy wypowiedzi na temat konkretnego modelu, zaledwie kilka jest merytorycznych i rzeczowych. Sam możesz ocenić efektywność konkretnego modelu analizując filmy np na portalu YT... Pośpiech jest zawsze złym doradcom...
Ja ze swej strony życzę Ci, by ten kanarek przyniósł CI wiele radości podczas przemierzania pól i lasów. Obyś nim wyciągał super fanty. Moja na koniec rada. Bez pośpiechu postaraj się jak najlepiej poznać ten sprzęt, wsłuchuj się w niego, cierpliwie analizuj to co ci sygnalizuje. Ja zawsze powtarzam, że diabeł tkwi w szczegółach. Jak dobrze poznasz sprzęt, zrewanżuje Ci się on wieloma ciekawymi fantami. Powodzenia. Benek z Zabrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzeżenia do wyeliminowania kopania polmosów nie znalazłem sposobu na stu procentowe odróżnienie od monety, szczególnie gdy jest zgnieciony i podobna gabarytami do monety, jeśli polmos jest niesprasowany przy namierzaniu wytwarza na większym obszarze sygnał i bardziej rozmyty podobnie jak puszka po piwie moneta ma o wiele mniejszy obszar i bardziej wypośrodkowany krótki dźwięk ale i tak kopie wszystkie sygnały przy obiecujących wartościach wyświetlacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już ace 250, koszmar ze smieciami moj chinczyk odroznia lepiej i ma wiecej tonow :P nie ma znaczenia jaki tryb w ace sie ustawi czy jewlery czy all czy coins i tak pokauje wszystko :P kawalek blaszki pokazany na 5 trybach te same dzwieki, monetka bijaca czysto tak samo jak czysto bije polmos na jednym segmencie wskazującym, każdy tryb widzi to samo, nie wiem opo co w ogole te tryby :P na jewlery widzialem dokladnie to samo co na all metal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś kanarka przez internet, masz możliwośc zwrotu do 10-ciu dni. Ja nie będe komentował wyższości jednych wykrywaczy nad innymi - bo nie o to chodzi... Nie wyobrażam sobie jednak, by na siłę zmuszać się do używania czegoś, co nas irytuje i denerwuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
co do kanarka ,miałem 250tke z cewką 9x12 cali smigałem z nia trzy lata i kopałem wszystko w trybie jewelery pomijałem tylko to co było na wskazaniu pierwszego kwadracika", fakt trzeba sie na kopac ale duzo ciekawych rzeczy dało sie wyciagnąc, obecnie co prawda mam Euro teka z dd ale kanarka mile wspominam jedynie co w nim mi nie podchodziło to waga, po trzech godzinach smigania reka troche bolała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benekpe ma cewkę 11DD jak napisał, czyli coś o możliwościach Euroace. Masz dobry wykrywacz i musisz po prostu kopać. Chociaż ja bym kupił używanego Ace 150 i krecika. Używaj trybu all metal, głębszy jest trochę. Co do jakości Garretta Ace, a Fisherów i Tekneticsów poczytaj na forum Proscana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ET pro coraz bardziej mnie zadziwia. Dzisiaj na totalnie zaśmieconym ugorze trafił mi się sygnecik :-) Totalne śmietnisko, druty, gwoździe, puszki, kapsle, polmosy... Jednak uważne wsłuchiwanie się w mieszane dźwięki zaskutkowało wykopaniem sygnetu.
Jest tak wrażliwy na małe kolorki, że musiałem zamówić Xpoinera, bo zawsze mi coś między palcami umykało. Niesamowicie czuły na kolorowe drobinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :-) BRAT_MIH mnie zdemaskował! Ludzie nie kupujcie szajsu marketowego! Żadne kanarki, Fishery, Euroteki, żadne badziewie do 1tys zł - to wszystko jest szajs! Kupujcie profesjonalne wykrywacze za co najmniej 4tys. zł! Tylko one gwarantują, że nie pomylisz już nigdy polmosa ze złotem. Tylko takie wykrywacze gwarantują Wam, że będziecie schylać się jedynie po złote krążki :-) Koledzy dobrze Wam radzą. Odłóżcie kilka pensji na bok i zainwestujcie w sprzęt, który zlokalizuje same skarby. Taki zakup szybko się Wam zwróci :-) Dwa czy trzy wyjścia do ogródka i jesteście bogaczami. Teraz tylko czekamy na konkretne modele tych cudownych sprzętów - oczywiście pamiętajcie o zasadzie - im droższy sprzęt, tym cenniejsze fanty :-)
Poddaję się, już nie wypowiem się nigdy o żadnym wykrywaczu który używałem. Jest na forum setka znawców, którzy Wam zawsze lepiej doradzą. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie tego żebym się czepiał , też przymieżam się do kupna i mam taki sam dylemat co wybrać, stąd moje pytanie;
kol.BRAT_MIH na czym opierasz swe twierdzenie że kol.benekpe to handlarz? .Znasz GO , przekręcił Cię.
Też miałem zamiar kupić tę wykrywkę ,ale co twierdzisz że to co napisał to jet tylko ściema marketingowa? Naganianie klientów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek_66 - może niech wszechwiedzący kolega wypowie się, czy używał kiedykolwiek tego wykrywacza? Czy może swoją opinię formułuje w oparciu o to co obejrzał na YT? Zapewne jemu to pierdzenie bardzo przeszkadza - zdecydowanie milsze dla ucha są subtelne dźwięki tych droższych wykrywek.
Romek, jak już kupisz wypasiony drogi sprzęt, to koniecznie musisz wywalić kolejny tysiak na jakieś słuchawki dla audiofili, bo wszyscy wiemy jak skomplikowane dźwięki i na granicy słyszalności potrafią generować te zachwalane sprzęty - to kolejny spory lecz konieczny wydatek :-)
I na koniec- niech szanowny kolega dokładnie przeczyta temat wątku! Autor tego wątku zwraca się do użytkowników tej wykrywki. Mogę zeskanować paragon - jeśli ktoś kwestionuje moją rzetelność wypowiedzi.
Ta nagonka przypomina mi sytuację, gdy na rynku pojawił się Xpoiner - realna konkurencja dla znanego i zachwalanego w niebo głosy krecika. Wszyscy wieszali na nim psy - kpili sobie z tej chińskiej zabaweczki. I co? Nie jeden już odszczekał to co wcześniej mówił...
Dobra ja kończę już aktywność w tym wątku, bo co miałem napisać już napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Twierdzi, że Garrett to zabawka - bzdury. Taka sama ja Tek tylko lepiej wykonana.
2. Twierdzi, że z popierdywania Tek jest w stanie wyłonić sygnet. Gdyby powiedział, że kopie wszystkie śmieci i wyszedł sygnet to inna bajka. Tu bym uwierzył.
3. Twierdzi, że po wykrywaczach za 4 tys. pozbierał Tek hełmy i inne cuda - bzdura. Na wyczyszczonej miejscówce to niemożliwe.
4. Dużo zależy od operatora, ale ta reklama jest bzdurna i nachalna. Jak znajdziesz czyste pole to porządzisz, ale nigdy tym nie pozbierasz po sprzętach za 4 tys. Nigdy !
5. 18 postów na forum z tego większość wychwalanie Teknetiksa - albo handlarz, albo .... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie