Skocz do zawartości

Specjalista od pieców wolnostojących poszukiwany


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wysokiej klasy specjalista a jeszcze lepiej ktoś, kto na własnej* lub cudzej skórze inwestora się uczył...

Gdyż aczkolwiek ponieważ przekonałem koleżankę małżonkę, że w moim pokoju muszę mieć piec wolnostojący, który będzie jednocześnie dodatkowym/alternatywnym źródłem ogrzewania chałupy.

Patrząc, że pieca z płaszczem wodnym musiałem zrezygnować, wmówiłem (?) żonie, że tak rozprowadzę DGP, że w innych pomieszczeniach również będzie ciepło.

Problem w tym, że chcę zrobić to bez turbiny, centrali, itp... Prostu układ- pomieszczenie z piecem, kilka dziur w ścianach, fi 150 w otulinie, anemostaty na końcach :-)

Zadziała?


PS Musi do B. napiszę, żeby dział Budowlany rozpocząć :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa plus, z których jeden ujemny....

Oczywista oczywistość, że piec będzie stał po przeciwnej stronie chałupy, niż pokoje, które chcę dogrzać :-)

Dwa- nie mam miejsca/ochoty/możliwości, żeby pompy, regulatory i inne cuda zamontować...

W zasadzie będzie tylko podejście od zadniej strony do komina/wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pieca jedziesz jedną rurą, w niej wentylator kanałowy, niskoobrotowy, podjeżdżasz pod sufit i jedziesz rurą do przedpokoju, po drodze trójnik na jeden pokój, a w przedpokoju kolejny na dwa kolejne pokoje.
Możesz dać kanały typu DOMUS o przekroju prostokątnym. Można je w miarę przyzwoicie wsadzić na styku ściany z sufitem. Wentyl w sumie można spróbowac wsadzić w obudowę pieca i brać ciepłe powietrze bezpośrednio spod obudowy, zależy jak chcesz to urządzić. Nawiew wystarczy nawietrzakiem podokiennym na przykład w pokoju gdzie piec. Tu nie musi być wichury, wystarczy spokojny przepływ, byle wymuszony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominem się nie przejmuj- wkłady dodatkowo będą.

Okna- no tak, niestety... Żal, ale ich nie odnowię.

Wyciąg w kuchni idzie z innego komina, tych ci u mnie, na razie dostatek.

Spiro przez ścianę- masz szczelny sposób, żeby mi zimą śniegiem nie rzucało?
Je-ju ma w pokoju wyprowadzenie klimatyzacji. Idą profile, które na dachu są w kominku schowane. Zimą zamykam wejście, ale wieje i wyje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolny wentylacyjny to podprowadź nim luft pod kominek i wiać nie powinno - mam tak do pieca gazowego (ale tam jest wentylator który zaciąga).
To, że wentylacja w kuchni idzie do innego a kominek do następnego nic nie zmieni jeśli nie będzie miał powietrza do spalania (kominek) - będzie Ci wyciągał to co masz w pokoju. Jak odpalisz wyciąg to będzie mocniejszy niż cug kominkowy i zaciągnie Ci spaliny przez drzwiczki kominka na chałupę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daj nawietrzaki w pozostałych pokojach, bedzie brało powietrze spokojniej, a bilans i tak wyjdzie na plus.
Pozystyw taki, ze bedziesz miał cały czas świeże powietrze i cały lokal przewietrzany.
A dać się da zawsze. Możesz zrobić od ściany zewnętrznej kanał przypodłogowy przy ścianie, byle wchodził w cokół pieca (kominka) i do jego pustki wokół wkładu paleniska.
Zawsze się da tylko trzeba pokombinować :).
Zależy też od konstrukcji tego pieca, czy ma możliwość wprowadzenia powietrza niezbędnego do spalania kanałem powietrza dodatkowego. a poza tym bez przesady, taki wkład nie ciągnie aż takich ilości powietrza, żeby przy sprawnej wentylacji grawitacyjnej i nawietrzakach podokiennych nie wydoliło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuchy- jak mojej koleżance małżonce wspomnę coś o dodatkowym kuciu ścian, doprowadzeniu powietrza do pieca, napowietrznikach, itp, to boję się myśleć...

Choć już teraz, na etapie wywalenia wszystkich zbędnych ścian, wiem dlaczego remont może się na rozwód przełożyć :-)
Wystarczy, że wczoraj jakoś mnie rozum opuścił i pozwoliłem sobie powiedzieć, że projekt kuchni jest do bani"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie