Jump to content
  • 0

butelka z porcelanowym korkiem PRL?

Bolex

Question

witam mam do identyfikacji butelki z porcelanowym korkiem jest ich okolo 10 wszystkie te same , mam 19 lat dopiero i nie wiem jak dawniej z tym bylo przypuszczam że to nic wiecej niz prl ,etykiet niema ,a chce rozwiązać swe jakiekolwiek nadzieje i wątpliwości że to coś ważniejszego niż prlowskie mleko

pozdrawiam

9 answers to this question

Recommended Posts

witam mam do identyfikacji butelki z porcelanowym korkiem jest ich okolo 10 wszystkie te same , mam 19 lat dopiero i nie wiem jak dawniej z tym bylo przypuszczam że to nic wiecej niz prl ,etykiet niema ,a chce rozwiązać swe jakiekolwiek nadzieje i wątpliwości że to coś ważniejszego niż prlowskie mleko

pozdrawiam

No tak, dałeś fotkę dwóch różnych butelek (a przynajmniej korków)i piszesz że wszystkie takie same.

Korek niebieski przypomina PRL i pewnie tak jest, natomiast przynajmniej do lat 70-tych patrząc wstecz wzoru białego korka nie kojarzę na oranżadzie rodem z PRL. Natomiast powszechnie występuje na butelkach np. niemieckich z okresu przedwojennego. Popatrz dobrze pod światło czy nie zauważysz zatartych oznaczeń na białym korku.

Mleko w PRL-u nie było sprzedawane w takich butelkach :)
Te wyglądają na stare butelki po oranżadzie lub piwie. Ta z lewej ma ciekawe zamknięcie - takie stosowano też chyba przed wojną.
Niestety porcelanki to nie moja działka :)

Butelka ze szklanym korkiem to ewidentnie okres PRL,schyłek stosowania tego rodzaju zamknięć,wcześniejsze były porcelanowe ,bez jakichkolwiek oznaczeń.Raczej od piwa ,do oranżady były z bezbarwnego szkła.Natomiast ta ciemna z lewej to do piwa, wyrób przedwojenny wczesny gdyż widać możliwość stosowania dwóch rodzajów zamknięć ,takie jak jest starszego typu na podłużną porcelankę oraz na okrągłą, są widoczne małe okrągłe zagłębienia-wchodził w nie koniec druta od zamknięcia.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information