Jump to content
  • 0

Ostroga

kuse

Question

19 answers to this question

Recommended Posts

rodan wykopałem ją z około 20cm z czego 3cm to był mech, następnie wyczyściłem ją z brudu i nalotu używając szczotki drucianej (miękkiej) do tego oczywiście woda i mydło, efekt widać na zdjęciu.

Dodam, że te kształty przy gwiazdce są dość intrygujące, wszystkie inne ostrogi które znajduję na zdjęciach są dość proste a tutaj wręcz przeciwnie. Może to ostroga jakiegoś szlachcica?

ps. Na ile wycenilibyście takie znalezisko?

Wysłałem zdjęcie do osoby która zajmuje się rekonstrukcjami i tworzeniem replik. Odpisał, że ta ostroga ma cechy ostrogi husarskiej, styl wykonania podlega pod XVII lub XVIII wiek a zdobienia sugerują, że może być paradna. Zgadzacie się z tymi spostrzeżeniami?

Klamra i zdobienia wskazują na ostrogę typu zachodniego (np. z terenu Włoch) z przełomu XVII i XVIII wieku. Nie było raczej czegoś takiego jak ostroga husarska, a podział na paradne i inne jest dość sztuczny.
Równie dobrze może to być także ostroga używana jako myśliwska w późniejszym okresie (szczególnie mocowanie jest dość charakterystyczne dla późniejszych ostróg).

kuse (15 / 3) 2014-04-21 13:37:11
kształty przy gwiazdce są dość intrygujące, wszystkie inne ostrogi które znajduję na zdjęciach są dość proste a tutaj wręcz przeciwnie"

Tutaj pięknie zdobiona
http://muzeum.czartoryskich.pl/pl/node/10813

Znaleziona na obrzeżu lasku (z dwa metry od drogi)(Drzecin województwo Lubuskie, niedaleko Słubic, które leżą na granicy z Niemcami.
W moim rejonie nie ma żadnych teatrów ani nie kręcono filmów... także trochę ciężka sprawa.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information