Jump to content
  • 0

Ostroga


kuse

Question

19 answers to this question

Recommended Posts

rodan wykopałem ją z około 20cm z czego 3cm to był mech, następnie wyczyściłem ją z brudu i nalotu używając szczotki drucianej (miękkiej) do tego oczywiście woda i mydło, efekt widać na zdjęciu.
Link to comment
Share on other sites

Dodam, że te kształty przy gwiazdce są dość intrygujące, wszystkie inne ostrogi które znajduję na zdjęciach są dość proste a tutaj wręcz przeciwnie. Może to ostroga jakiegoś szlachcica?

ps. Na ile wycenilibyście takie znalezisko?
Link to comment
Share on other sites

Wysłałem zdjęcie do osoby która zajmuje się rekonstrukcjami i tworzeniem replik. Odpisał, że ta ostroga ma cechy ostrogi husarskiej, styl wykonania podlega pod XVII lub XVIII wiek a zdobienia sugerują, że może być paradna. Zgadzacie się z tymi spostrzeżeniami?
Link to comment
Share on other sites

Klamra i zdobienia wskazują na ostrogę typu zachodniego (np. z terenu Włoch) z przełomu XVII i XVIII wieku. Nie było raczej czegoś takiego jak ostroga husarska, a podział na paradne i inne jest dość sztuczny.
Równie dobrze może to być także ostroga używana jako myśliwska w późniejszym okresie (szczególnie mocowanie jest dość charakterystyczne dla późniejszych ostróg).
Link to comment
Share on other sites

kuse (15 / 3) 2014-04-21 13:37:11
kształty przy gwiazdce są dość intrygujące, wszystkie inne ostrogi które znajduję na zdjęciach są dość proste a tutaj wręcz przeciwnie"

Tutaj pięknie zdobiona
http://muzeum.czartoryskich.pl/pl/node/10813
Link to comment
Share on other sites

Znaleziona na obrzeżu lasku (z dwa metry od drogi)(Drzecin województwo Lubuskie, niedaleko Słubic, które leżą na granicy z Niemcami.
W moim rejonie nie ma żadnych teatrów ani nie kręcono filmów... także trochę ciężka sprawa.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information