Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 22


Rekomendowane odpowiedzi

Szczątki PZL P.7a ze 123 EM. To najprawdopodobniej samolot z nr 1, w którym zginął kpt. Michał Olszewski. Na str. 109 książki Eskadry nad Poniatowem" jest foto identycznie wyglądających szczątków, ale zrobione z prawej strony i widać na kadłubie nr 1. Fotografie zrobione przed wojną pokazują samolot nr 1 ze 123 EM jako mający nr ew. 6.110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2014-03-01 14:23:53 315-PK
Cyt. Masz rację KayFranz. A znana P-7 przy stogu siana bardzo możliwe, że ma nr "7, przytarty "4."
Samolot ten ma faktycznie nr takt.3" a na Myśliwcach wstawiłem go z myślą o 1". Oczywiście nr bardzo słabo czytelny bo i zdjęcie słabe ale Autor ksiązki o lotnisku w Poniatowie zdobył inne zdjęcie z dobrze widocznym numerem 3". Jest ono na Myśliwcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłasza się autor książki Eskadry nad Poniatowem P-7 w którym zginął kpt. Olszewski miało nr boczny 3, ale super zdjęcie KayFranz moze udałoby się coś więcej dowiedzieć kto jest w jego posiadaniu, nie ukrywam że bardzo mi zależy na skanach tej Siódemki w której zginął kpt. Olszewski w miesjcowości Stanisławów na granicy z Michałowem koło Legionowa, pozdrawiam w nadziei na pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta 10" to z jakiej eskadry?
Podskrzydłowy numer ma cyfrę 7" pisaną wg kroju typowego dla samolotów z Warszawy, tyle że godło nie pasuje do żadnej.
Chyba, że to samolot z pozaeskadrowej puli - np. osobisty kogoś z dowództwa. Tym bardziej, że taki smok z rogiem" był godłem 19. EM z wojny bolszewickiej (Lotnictwo z Szachownicą nr 21, str. 38). Nie kojarzycie kogoś z dowódców pozaeskadrowych, służącego w pierwszych latach II RP w 19. Eskadrze? Akurat jestem na wyjeździe i daleko mam do półeczki z literaturą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być opcja edycji własnego postu...
Od czego są koledzy (dzięki, Jasiu) - odpowiedź prosta jak drut: Stefan Pawlikowski, dowódca Brygady Pościgowej. Z tym, że we Wrześniu nie latał bojowo. Wg mojego kolegi jest jeden kandydat na pilota tej 10" - st. szer. Piotr Paweł Gallus ze 112 EM po południu 5 września trafiony w locie próbował wylądować awaryjnie, ale pod koniec dobiegu wjechał w rów melioracyjny i skapotował. Samolot pozostawiono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma opcji edycji. Cóż napiszemy jeszcze raz. Dyskusja jest troszkę rozwlekła ale począwszy od postu 847 dochodzimy - z przerwami małymi - do 874. Następnie znowu od 2804 do 2959 już z większymi przerwami i znowu od 3852 do 3860.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie