Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

osyjan

Kukliński szpiegiem dla idei czy dolarów? vol. II

Recommended Posts

Moderacja słusznie zamknęła wątek gdyż był juz niemiłosiernie długi a ponieważ wciąż trwała dyskusja pozwalam się otworzyć jej dalszą część. No chyba, że źle zrozumiałem intencje moderacji ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że zechciała zamordować dyskusję, w której wciąż padały argumenty bez (no prawie) inwektyw.

*****

Balans napisał cyt.:
Wracając do Kuklińskiego i stanu wojennego /.../ Jest teoria, że Kuklińskiemu celowo pozwolono na przekazanie planów stanu wojennego do USA, aby uspokoić Zachód, czyli że nie będzie interwencji wojsk sowieckich, a sprawa zostanie załatwiona niejako "we własnym zakresie. Za tą teorią przemawia fakt, że USA znając te plany nie ostrzegła przywódców Solidarności, tylko pozwoliła na ich "odłowienie przez SB-cję..."

Balans! Tę eorię" to chyba sam wymyśliłeś bowiem Amerykanie owszem, próbowali ostrzegać Solidarność" via Watykan i ten fakt właśnie spowodował, że polskie włądze dowiedziały się, że maja kreta w Sztabie Generalnym. Są to rzeczy ogólnie znane. Tym samym pisanie, że pozwolili oni na odłowienie"działczy S" przez SB jest chybiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...w co były wycelowane amerykańskie rakiety krótkiego i średniego zasięgu w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W Irak ?"

Erich, chyba żartujesz, bo o naiwność Cię nie posądzam, że Kukliński musiał wskazać paluszkiem na mapie jako cel, np. BUMAR w moich Gliwicach, albo Stalową Wolę, Świętochłowice czy kolejowe przeprawy na Wiśle/Odrze.
Bo Twoją głowinę jako cel strategiczny, amerykańskich imperialistów, pozwolę sobie strywializować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pustertal, Ty i tobie podobni, zapewne "prawdziwi Polacy, mentalnie to jesteście tacy sami jak komuna - każdy, kto ma inne zdanie niż jedynie słuszna linia to: wróg, zdrajca i agent! No to nie krępuj się i napisz co z takimi "agentami należy zrobić - czy od razu rozstrzelać na miejscu, czy też potraktować bardziej humanitarnie i skazać na 25 lat obozu reedukacyjnego w kamieniołomach?"
Balans, chyba nie wyleczę Cię z Twoich zacietrzewień czy kompleksów, też dobrze wiesz, że nie chcę Cię rozstrzeliwać,czy skazywać na kamieniołomy.
Co najwyżej pozytywnie zawstydzić i przekonać do tego, iż stawianie wyżej interesów naszej Ojczyzny, niż pretensji ZSRR/Rosji, jest w Twoim interesie, chociaż tu bym się zawahał, ale na pewno nas wszystkich, jako wspólnoty.
A prawdziwi" Polacy to propagandowa inwektywa, dość skutecznie wykoncypowana przez prawdziwych (bez ...")
wrogów Polski. A jest ich nie mało, bez bzdetów o spiskowych teoriach, tylko zgodnie z niechrześcijańską, lubo leninowską zasadą: Kto kogo?".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osyjan: No chyba, że źle zrozumiałem intencje moderacji ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że zechciała zamordować dyskusję, w której wciąż padały argumenty bez (no prawie) inwektyw."

Chyba żartujesz! Określanie osób, które mają inne zdanie niż jedynie słuszne" cyt. agentami wpływu" jest ZNIESŁAWIENIEM, które podpada pod Kodeks Karny.

Balans! Tę "teorię to chyba sam wymyśliłeś bowiem Amerykanie owszem, próbowali ostrzegać "Solidarność via Watykan i ten fakt właśnie spowodował, że polskie władze dowiedziały się, że maja kreta w Sztabie Generalnym. Są to rzeczy ogólnie znane. Tym samym pisanie, że pozwolili oni na "odłowieniedziałaczy "S przez SB jest chybiony."

Chyba znowu żartujesz - powiadomili Watykan bo z nim ściśle współpracowali, a nie po to aby ostrzec Solidarność"! Bo gdyby chcieli to zrobić, to by tak po prostu wysłali swojego człowieka do Wałęsy [lub innego, któremu ufali] z informacją o dacie stanu wojennego i odpowiednimi instrukcjami. Ale nie zrobili nic, bo tak naprawdę stan wojenny był wtedy na rękę zarówno Amerykanom, jak tym wszystkim z Zachodu, którzy też pewnie wiedzieli o tym albo z własnych źródeł, albo mieli takie informacje z USA. Chyba nie myślisz naiwnie, że Amerykanie swoją wiedzą podzielili się jedynie z Watykanem, a pominęli swoich najważniejszych sojuszników - hehehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moderacja [...] (nie) zechciała zamordować dyskusję, w której wciąż padały argumenty bez (no prawie) inwektyw..."

Osyjan, popieram Twoje uznanie dla Moderatorów, bo działalność zawodowych trolli w stylu:

Pusterał a do jakiej kategorii idiotów ty się zaliczasz,..."

słusznie nie zasługuje na jakąkolwiek uwagę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja dorzucę jeszcze to.

Bo Twoją głowinę jako cel strategiczny, amerykańskich imperialistów, pozwolę sobie strywializować."

I podziękuje Panom za dyskusje w temacie i na poziomie.
Stare chłopy a jak dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information