Skocz do zawartości

36 Pułk Piechoty Legii Akademickiej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nie, nie, nie trzeba. Napisałem, że z jednej strony fajnie ze wrzucasz bo sam korzystam z tego faktu jak poszukuję informacji o różnych pułkach (głównie koszarowe tematy) w celu rozpoznania fotografii z kolekcji. Allegro czy też inne portale aukcyjne rządzą się takimi prawami, że wystawiający który jest w danym momencie właścicielem może dodać znak wodny lub też nie a oglądający aukcje może zapisać takie zdjęcie i się nim podzielić. To co mnie wku#$%ia jak to napisałem wynika z tego faktu ze w ostatnich czasach ceny poszły w górę, wydaje się kupę kasy, później chce się podzielić daną fotografią gdzieś w necie, lepszym skanem, z własnym znakiem wodnym, może coś napisać a tu cyk i w pewnym momencie się trafia na tą samą fotę (nie inną odbitkę tego samego kadru bo to się zdarza) i tak jakoś dziwnie. Tak więc takie rozdarcie wewnętrzne kolekcjonera/poszukiwacza i ten wku$@$w to z takim przymrużeniem oka bardziej niż faktyczne denerwowanie się, bo jednak te pułkowe wątki są bardzo pomocne. 

To co naprawdę denerwuje to (i tu przykład z życia) kiedy na forum wrzuci się fotografię do dyskusji a później się ją znajduje na stronie (już nie pamiętam dokładnie której) jednostki wojskowej, która się do danego pułku odnosi  w swej tradycji i zero informacji na temat źródła, ale fotografia ładnie komponuje się z krótkim rysem historycznym. Po wysłaniu maila z prośbą o dodanie źródła oraz właściciela zero reakcji :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blazlov napisał:

To co naprawdę denerwuje to (i tu przykład z życia) kiedy na forum wrzuci się fotografię do dyskusji a później się ją znajduje na stronie (już nie pamiętam dokładnie której) jednostki wojskowej, która się do danego pułku odnosi  w swej tradycji i zero informacji na temat źródła, ale fotografia ładnie komponuje się z krótkim rysem historycznym. Po wysłaniu maila z prośbą o dodanie źródła oraz właściciela zero reakcji :(

To prawda. Często widuję zdjęcia z mojego archiwum, a dotyczące mojego ulubionego Pułku, na stronach Jego fascynatów, nawet na stronach, jak wspomniałeś, jednostek wojskowych. Kiedy wrzucałem na fora, zdawałem i zdaję sobie sprawę, że je upubliczniam. A tutaj bęc, opis jest niezgodny z moim opisem, robią " banialuki" i czasami szkoda, ze je wyłoniłem na " światło dzienne"...Piszę do nich, próbuję doprowadzić do korekt, ale często nieskutecznie, bo poszło w ' internetowy  eter" ... W wątkach o pułkach, broniach II RP staram je uporządkować. Nawet prawie całkiem zamazane przez sprzedającego, często kiepskiej rozdzielczości, jest  i będzie świadczyło o jego istnieniu. A jeśli ma opis ( jak w przypadku prasowych) , to w przypadku ukazania się na aukcji bez opisu, to jest pomoc w identyfikacji. Zakładając wątki  kierowałem tą intencją. Czy się udało? Chyba tak, w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 15.09.2021 o 10:32, formoza58 napisał:

To prawda. Często widuję zdjęcia z mojego archiwum, a dotyczące mojego ulubionego Pułku, na stronach Jego fascynatów, nawet na stronach, jak wspomniałeś, jednostek wojskowych. Kiedy wrzucałem na fora, zdawałem i zdaję sobie sprawę, że je upubliczniam. A tutaj bęc, opis jest niezgodny z moim opisem, robią " banialuki" i czasami szkoda, ze je wyłoniłem na " światło dzienne"...Piszę do nich, próbuję doprowadzić do korekt, ale często nieskutecznie, bo poszło w ' internetowy  eter" ... W wątkach o pułkach, broniach II RP staram je uporządkować. Nawet prawie całkiem zamazane przez sprzedającego, często kiepskiej rozdzielczości, jest  i będzie świadczyło o jego istnieniu. A jeśli ma opis ( jak w przypadku prasowych) , to w przypadku ukazania się na aukcji bez opisu, to jest pomoc w identyfikacji. Zakładając wątki  kierowałem tą intencją. Czy się udało? Chyba tak, w miarę.

Czy się udało? na pewno tak, bo jak sam pisałem samemu szukam tutaj :)

Niestety nie ma złotego środka. Mam nadzieje że moich uwag wziąłeś bezpośrednio do siebie.  Mnie osobiście na fb rozwalił jeden jegomość pisząc w komentarzu pod zdjęciem z mojej kolekcji z moim znakiem wodnym z pretensją o to że wrzucam znak wodny i niszczę taka fajna fotę i on musi poświęcać czas w programie graficznym na usunięcie tego znaku....

 

Swoją drogą, bo chciałem napisac PW ale coś nie mogę wiec mały offTopic. 

szukam fotografii (wymiana/zakup) następujących pułków:

16pp - jedynie okres 1918-1921, pod kątem przodka.

21wpp, 30psk,36ppLA - cały okres. 

Edytowane przez Blazlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Blazlov napisał:

21wpp, 30psk,36ppLA - cały okres. 

Czyli pułki garnizonu warszawskiego. Ładny temat i nierzadko na aukcji się zdarzają. i to w ludzkiej cenie. W  przypadku  '  mojego" 14 P.Ul. Jazlowieckich, to juz  coraz częściej można dostać strita. A jak sprzedający poda , że to ten Pułk, to się zaczyna " aukcyjna Somosierra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie