Jump to content
Dunczyk

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona

Recommended Posts

Rewolwery mnie nie dziwią, choć nie da się stwierdzić, że były częste w Polsce podziemnej, ale trochę się uśmiecham do wzoru tych rewolwerów, jeśli tu można mówić o wzorze, a nie o typie komercyjnym.

Też odtwarzam coś, gdzie niby mógłbym używać rewolweru i nie byłoby to naruszenie faktów historycznych, ale że rewolwery były jednak rzadkie w tym czymś, czym się zajmuję to używam tylko czterdziestki piątki.

Pozdrawiam :-)

http://swiebodzin.naszemiasto.pl/artykul/dramatyczna-obrona-barykady-w-powstaniu-warszawskim,4300178,artgal,t,id,tm.html

koszer?

Jak już tak sobie gaworzymy o tym reko-ko-ko to niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego takim koszmarem są węzły krawatów w polskiej rekonstrukcji?

Nie chcę wrzucać zdjęć, bo nie chcę robić przykrości różnym ludziom, niestety także z mojego kręgu rekonstruktorskiego, ale niech mi ktoś wytłumaczy, czy to naprawdę tak trudno zajrzeć do regulaminów i również sprawdzić, jakie w ogóle w odtwarzanej epoce obowiązywały węzły krawatów? Tak trudno?

Pod względem węzłów krawatów 98 proc. polskich rekonstruktorów to cudaki. Jeśli dany mundur nosi się z krawatem to w sekundę widać amatorszczyznę. Na Zachodzie jest z tym lepiej, ale też nie idealnie. Niemniej tam widać jednak, że ludzie zagłębiają się w temat i bardziej pilnują takich spraw. A to niestety szczegóły świadczą o tym, czy ktoś robi sobie jaja z rekonstrukcji, czy może ma szacunek zarówno wobec siebie, jak i widzów.

FB
Gimnazjum w Proszowicach/ Szkoła Podstawowa nr 2 w Proszowicach dodał nowe zdjęcia (63) do albumu: żywa lekcja historii."
Kosynierzy i samuray" . 槍 yari :)

http://chelmiec.pl/wiadomosc/wojna-w-niskowej-1945r-fotogaleria

I myk, w 2018 roku szwajcaria, janik, grochy sturma i inne takie nadal dzielnie się trzymają po stronie niemieckiej :V

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:59 04-09-2018

Ale ok, zainspirowałes mnie...
Niemce jak zwykle brutalni!
http://dziennikbaltycki.pl/inscenizacja-szarzy-ulanskiej-pod-krojantami-zdjecia-filmy/ga/13461166/zd/30922630

Przepraszam, że nie zamieszczam tego w dziale Filmy", ale uznałem że ko-ko-ko-ko reko" jest właściwszym miejscem :-))))