Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Rekomendowane odpowiedzi

Rewolwery mnie nie dziwią, choć nie da się stwierdzić, że były częste w Polsce podziemnej, ale trochę się uśmiecham do wzoru tych rewolwerów, jeśli tu można mówić o wzorze, a nie o typie komercyjnym.

Też odtwarzam coś, gdzie niby mógłbym używać rewolweru i nie byłoby to naruszenie faktów historycznych, ale że rewolwery były jednak rzadkie w tym czymś, czym się zajmuję to używam tylko czterdziestki piątki.

Pozdrawiam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 809
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Jak już tak sobie gaworzymy o tym reko-ko-ko to niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego takim koszmarem są węzły krawatów w polskiej rekonstrukcji?

Nie chcę wrzucać zdjęć, bo nie chcę robić przykrości różnym ludziom, niestety także z mojego kręgu rekonstruktorskiego, ale niech mi ktoś wytłumaczy, czy to naprawdę tak trudno zajrzeć do regulaminów i również sprawdzić, jakie w ogóle w odtwarzanej epoce obowiązywały węzły krawatów? Tak trudno?

Pod względem węzłów krawatów 98 proc. polskich rekonstruktorów to cudaki. Jeśli dany mundur nosi się z krawatem to w sekundę widać amatorszczyznę. Na Zachodzie jest z tym lepiej, ale też nie idealnie. Niemniej tam widać jednak, że ludzie zagłębiają się w temat i bardziej pilnują takich spraw. A to niestety szczegóły świadczą o tym, czy ktoś robi sobie jaja z rekonstrukcji, czy może ma szacunek zarówno wobec siebie, jak i widzów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...
http://chelmiec.pl/wiadomosc/wojna-w-niskowej-1945r-fotogaleria


I myk, w 2018 roku szwajcaria, janik, grochy sturma i inne takie nadal dzielnie się trzymają po stronie niemieckiej :V


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 09:59 04-09-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie