Skocz do zawartości

ko-ko-ko-ko reko-(nie)-spoko... czyli o tym jak nie odtwarzać - kolejna odsłona


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 809
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jako że stosuję takie rozwiązanie i dzięki temu powstało kilka fajnych filmów z środka rekonstrukcji, inscenizacji etc. , które być może ktoś oglądał to się wypowiem. Staram się to zamaskować jak się da, ale do cholery całkiem się nie da. próbowałem różnych rozwiązać i nigdy dobrze nie będzie. Najbardziej mi odpowiada bieganie z kamerą daleko od fotografów i od publiki bo wtedy nie zauważą kamery. Ale czasami ograniczenia pola walki na to nie pozwalają. Filmiki te także są inną odsłona dokumentacji przebiegu wydarzenia i moim zdaniem bardzo dobrą.
Czy to rekokoko? moim zdaniem nie, bo rekokoko odwołuje się do ubioru wyposazenia i zachowania rekonstruktorów, a także do wystroju i aranżacji pola walki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie wyglądała taka rekonstrukcja jak więcej osób zapragnie mieć takie filmiki? Połowa ludzi z go-pro na broni do tego drony - jeden już latał w sobotę. Panów z kamerami na Blitz'u i na barykadzie też było widać bardzo, pomimo ich maskowania". Masz/maciecie zapewne mnóstwo znajomych z odpowiednim sprzętem, którzy mogą robić zdjęcia/filmy z boku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panzerwagen dał mi do myślenia. Czy w kampanii wrześniowej WP zdobyło jakieś samochody pancerne, a jeśli tak, to czy jest potwierdzone ich użycie bojowe?
Skądinąd nieraz widziałem na rekonstrukcjach BA-64 w barwach niemieckich, i to nie w strefie frontowej - co byłoby jeszcze usprawiedliwione - lecz na dalekim zapleczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że szukamy materiałów, ale nie na zdobycie, ale bojowego użycia zdobycznych pojazdów (to wynika ze zdjęć).
Sami rekonstruktorzy na fejsie wstawili tekst, ze źródłem (czytałem tuż po wydaniu i nie kojarzę opisu właśnie użycia w boju zamieszczonego w tej pozycji, chyba że pamięć mnie zawiodła)

O świcie 23 września w Majdanie Krynickim odwód 2 psk oraz część 19 pu rozbiły kompanię piech zmot. 4 DL (...) strzelcy konni por. Gierasińskiego przejechali na 2 zdobytych transporterach z Polanówki do Suchowoli."
Bitwy pod Tomaszowem Lubelskim" praca zbiorowa.
wyd. Werset, Lublin 2010 r. s.146-147
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panzerwagen dał mi do myślenia. Czy w kampanii wrześniowej WP zdobyło jakieś samochody pancerne, a jeśli tak, to czy jest potwierdzone ich użycie bojowe?"

Wzmiankę o bojowym użyciu zdobytego niemieckiego samochodu pancernego zapamiętałem np czytając o obronie Kielc w 1939 roku.

A tak przy okazji - może dobrym pomysłem było by wygaszenie tego wątku. On niczemu dobremu nie służy. Nikt niczego się tu ani nie nauczy ani nie skorzysta.
Może zamiast niego powinien powstać wreszcie po latach wątek o wydzwięku pozytywnym - czyli Jak odtwarzać" to było by naprawdę coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jest jeden (duży, bo mniejsze gdzieś tam się przewijały) wątek jak NIE odtwarzać" i niemal cały dział w sumie o tym jak odtwarzać" - są rekonstrukcje sylwetki, i wątki na tematy zaczynające się od rodzaju bluz mundurowych, przez wyposażenie, gacie, skarpetki a kończące się na koszernym papierze toaletowym. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
1 Karabanow już był, tylko, że pod inną nazwą, ponieważ Rajd Karabanowa" jest przez gminę nazwą wyklętą, gdyż gloryfikuje sowietów

2 Od dwóch lat staramy się nie robić tam szopki, ale impreza jest otwartą - przez co czasami trafi się Napoleon, czy inny żołnierz armii szwajcarskiej w zniszczonym szwajcarskim mundurze.

3 w tym roku przyznam się bez bicia najbardziej nie na miejscu były moje buty BW i latarka (dzień wcześniej był wieczorny marsz i potrzebowałem czegoś na szybko)

4 W tym roku nie było inscenizacji (patrz nr.1, resztę się domyśl)

5 Oficjalnie zaproszonych przez muzeum było tylko 8 rekonstruktorów WH i chyba 4 lub 5 sowietów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie