Skocz do zawartości

Rzeźba gwałcącego żołnierza usunięta po kilku godzinach.


Pilawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Udokumentowanych zgłoszonych gwałtów w samym Berlinie to ponad 100 tys. Niemcy ze swoją skrupulatnością do roboty papierkowej niestety prowadzili te czarne statystyki, można je znaleźć w sieci.

http://www.dws-xip.pl/reich/Dane/kobiety.html

Pod artykułem ciekawa bibliografia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gwałcili Niemki to dobrze? Czytam i nie mogę uwierzyc, kobiety poniosły odpowiedzialnośc za to co zrobiła męska cześc". To już pachnie wypowiedzią przewodniczącego episkopatu, ludzie, czy Wy na prawdę żyjecie w XXI wieku i macie się za cywilowanych? Czy kobieta jest Niemką, Rosjanką, obywatelką Górnej Wolty, Eskimoską czy z jakiegokolwiek zakątka tego globu nie zasługuje na gwałt, niezależnie od okoliczności. Sowieci uczynili na to przyzwolenie w majestacie swojego chorego prawa, tyle, że prości bojcy nie znali geografii, gdzie była jeszcze Polsza, a gdzie już Giermania. Ja pochodzę z Kujaw i znam osobiście kilkanaście relacji świadków takich wydarzeń, mój dziadek - weteran spod Krojant o mało nie został rozstrzelany bo nie chciał pozwolic by go wyzwolono od dwóch krów, konia i zimowych ubrań, które posiadali z babcią. Babci nie zgwałcili bo była w połogu i widac nie była atrakcyjna !!!
W nosie mam motywy, któymi się kierował student, ale uczynil dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by wojny bez Stalina kolego woytas. A co do kolorów to myślę że biały został bo taki gips,jeśli z tego jest pomnik a czerwony wiadomo ta cholerna czerwona zaraza......Żołnierze armii czerwonej gwałcili także polki,kiedyś starszy człowiek opowiadał mi jak to w jednej miejscowości w dzisiejszym powiecie buskim po 13.01.1945 kacapy dopuścili się gwałtu na dwóch kobietach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandi1973 - pisze na temat Gdanska, bowiem pomnik jest w Gdansku, nie zaś reszty Polski, czy Kresów.

Dunczyk - gdzis woytas napisal iz zaslugiwaly na gwalt". lub że o dobrze"? Moglbys wskazac taki fragment?

Podany został tylko związek przyczynowo-skutkowy. Niestety ale była to forma odwetu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co spowodowało wizytę tej niezbyt cywilizowanej armii ze wschodu?
To co wyprawiali niemieccy obywatele w krajach okupowanych spowodowało chęć zemsty - i to sołdaci z pod czerwonej gwiazdy realizowali.
Gdyby Hitler ze swoimi supermenszami nie rozpoczął wojny tego typu sprawy nie miały by prawdopodobnie miejsca.
Nigdzie nie napisałem, że jakakolwiek kobieta zasługuje na gwałt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyc lekturze ksiązek Suworowa to i tak ta niezbyt cywilizowana armia, zamierzała pojawic się w okolicy, nie przypominam sobie by nagle zarzucono ideę krzewienia rewolucji bolszewickiej w świat, to raz. Dwa to dwadzieścia lat wcześniej gościła" już ona na terenie Polski i było identycznie, widac takie to już zbójeckie obyczaje tej armii. Obawiam się, że pogonienie Hitlera to był tylko doskonały pretekst, w końcu jak doszli do Łaby to wynieśli się z tej cześci Europy, dpiero wiele lat później, zapomniał kolega woytas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typu sprawy nie miały by prawdopodobnie miejsca." - obawiam się iż miały by miejsce.

Jest tylko kwesia skali, oraz tego czy są to wybryki pojedyńczych żołnierzy, (tolerowanle lub ścigane przez rządy), czy też planowany element czystek etnicznych i/lub wojny psychologicznej.

Dopiero niedawno gwałt trafił na listę zbrodnii wojennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, znaczy do dołu z wapnem mojego pradziadka ?
Poważnie mówiąc : Niemcy siali wiatr, to i zebrali burzę. I naprawdę nie widzę powodu aby im współczuć.
No i jeszcze jedna rzecz, bezpośrednio do kolegi Duńczyka - tak więc podziela kolega opinię że T-34 był absolutnie najlepszym czołgiem średnim okresu DWS ?? TAK czy NIE ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih- Yeti, znaczy do dołu z wapnem mojego pradziadka ?"

Nie wiem, nie mi przy kawie i Lucky Strike rozsądzać, czy Twój dziadek grał w orkiestrze czy na MG melodie wygrywał... I nie mi z Chuck Mangione w tle obstawiać, dlaczego miał taki a nie inny mundur...


Ale to nie zmienia faktu, że rzeźba dla mnie ma sens i jako prowokacja osiągnęła swój cel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suworow znany jest miedzy innymi z powielania legendy T-34. Dlatego zapytałem.W latach 80 tych ubiegłego stulecia jego pisanie bardzo mnie interesowało, w dekadę później bogatszy w wiedzę i doświadczenie, większość jego teorii uznałem za humbugi. Choć muszę przyznać , że to pożyteczny idiota.
Dlatego gdy ktoś się na niego powołuje, sprawdzam karty odruchowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Człek Śniegu ma rację, że zeźba osiągnęła swój cel", a ściślej mówiąc- artysta" osiągnął swój cel, bo jego nazwisko znalazło się na szpaltach iezależnej prasy". Co prawda od długiego już czasu nie wdeptuję w ajbardziej opiniotwórczą gazetę" naszego nieszczęśliwego kraju, ale jestem pewien, że już tam dziennikarze" wyszkoleni w pracy operacyjnej i wyszkoleniu bojowym i politycznym cmokają z zachwytu nad tym dziełem sztuki". Tym bardziej, że bluza i pas postaci przedstawionej na rzeźbie bardziej przypomina sort niemiecki lub amerykański, niż sowiecki. Ciekaw jestem, czy zachwyt byłby równie powszechny, gdyby dzieło" przedstawiało żydowskiego ubeka lub enkawudzistę strzelającego do żołnierza AK. Moim zdaniem ten temat- tabu bardziej zasługuje na odkrywanie" przez artystów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedne niemki,biedni niemcy co te niewinne istoty musiały wycierpieć w czasie 2 wojny światowej.
Chorda ze wschodu tak bardzo skrzywdziła ten naród.
Moim zdaniem niemcy powinni wystąpić do Rosji i Polski o odszkodowania za popełnione zbrodnie na tym wspaniałym narodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to były Niemki , Polki, czy innej narodowości kobiety , były gwałcone ,prawda jest taka ze do wojska wcielano prostych chłopów . Efekty gwałtów wojsk Rosyjskich na pewno były wyższe niż Niemieckich, taka jest prawda , NKWD i SB tuszowały wszelakie sprawy gwałtów i mordów aby to nigdy nie ujrzały światła dziennego , temu nikt nie zaprzeczy .
Wielu ludzi tego nie zapomni do śmierci i ich rodziny .
Nawet do dzisiaj dnia nie wolno głośno pisać ani mówić publicznie o tym .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie