Skocz do zawartości
  • 0

Masywny medalik z Jezusem i Maryją


OpryskStonki

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi doczytać napisy - może czyjeś wprawniejsze oko wyłapie coś ze zdjęcia.

Materiał: prawdopodobnie brąz.

Wymiary:
wysokość z oczkiem - 27,3mm
szerokość - 18,7mm
grubość - 4,1mm

Nie jestem w stanie podać jego masy ale jest wyjątkowo gruby/masywny - ilość materiału, z którego powstał spokojnie wystarczyłaby na dwa płaskie medaliki.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten co Ci wyslalem jest wiekszy ale jesli chodzi o wizerunki to sa bardzo podobne, ja niestety ale nie jestem posiadaczem tego medalika ale wydaje mi sie ze moze to byc braz. Jesli uda mi sie znalesc cos na temat Twojego medalika to napisze.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę również potencjalnych posiadaczy podobnych medalików o dodanie zdjęć swoich egzemplarzy - bardzo zależy mi na rozszyfrowaniu napisów znajdujących się wkoło postaci. Jeśli trzymać się wstępnego siedemnastowiecznego datowania to pewnie spodziewać się można łaciny, nie mniej jednak można by wtedy domniemać pochodzenia medalika choć nie ukrywam, że najbardziej cieszyłby mnie fakt gdyby okazało się, że medalik ma polskie korzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie