Skocz do zawartości

Plecak Sierściuch


Mruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Trafił mi się sierściuch trochę w kiepskim stanie szczególnie chodzi o klapę z której trochę kłaków ubylo, i jak się pociągnie to gdzie niegdzie wyłażą bez użycia dużej siły, można to jakoś zabezpieczyć? np lakierem do włosów?:D i ogólnie jak go wyprać bo ma na sobie warstwę kurzu sprzed 60 paru lat;) co by skórek(trochę suche) i sierści nie zepsuć

Dzięki Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym będzie problem, bo skóra jest wysuszona i pewnie dlatego traci włosie. Niestety jej nawilżenie jest możliwe tylko od strony bez włosia (czyli po rozpruciu).
Jeśli byś się na to decydował, to albo trzeba oddać do specjalisty, albo po odpruciu rozłożyć na równej powierzchni włosiem do dołu i lekko naciągnąć po czym przetrzeć wilgotnym (ale nie mokrym) tamponem (nawilżonym ciepłą wodą lub - lepiej - ciepłym, ale nie gotowanym mlekiem) i zanim wyschnie nanieść emulsję natłuszczającą wykonaną według przepisu: jedna objętość oleju rycynowego i jedna objętość 2-procentowego ciepłego roztworu amoniaku. Po nałożeniu nadmiar należy wytrzeć suchym tamponem, a po wyschnięciu delikatnie zgniatać by je zmiękczyć. Ważne jest to, by emulsja nie dostała się do włosia.
Można też stosować specjalistyczne preparaty, ale nie wiem gdzie je nabyć.
Jak widać zabawy jest z tym sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na skórę podobno dobra jest lanolina, może jakaś kąpiel tych włosów takim szamponem z dużą jej domieszką? mogło by trochę zmiękczyć skórę, możę wlosie nie wyłazi garściami, ale jak złapiesz za kawałek i pociągniesz to już leci, tak samo jak trochę mocniej przyczeszesz. kurna, może i na swój problem wypadania włosów znajdę tutaj jakiś sposób, który mi pomoże:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie Hans;) wydaje mi się Kaźmierczak albo Każmierczak, chociaż 3 litera od lewej przypomina trochę umlaut" czyli to u" z kropką, a co widzą Koledzy? chyba po wojnie ktoś do szkoły go nosił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie