Skocz do zawartości

Niewybuchy - Apelujemy o ostrożność


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny na terenie naszego powiatu został znaleziony przedmiot, który okazał się niebezpieczną pamiątką po II Wojnie Światowej. Wczoraj włoszczowscy policjanci zostali poinformowani o niewybuchu odnalezionym podczas prac remontowych na drodze. Na miejscu funkcjonariusz z rozpoznania minersko - pirotechnicznego potwierdził, że znalezisko to niewypał z okresu II Wojny Światowej.

Do czasu przyjazdu saperów stróże prawa zabezpieczali miejsce znalezienia niebezpiecznego przedmiotu. Wszystko po to, by nie doszło do tragedii. PAMIĘTAJMY ! Pomimo upływu wielu lat od zakończenia wojny niewybuchy i niewypały są bardzo niebezpieczne. Często są zardzewiałe i skorodowane. Wybuch może nastąpić w każdej chwili. Neutralizacją takiego zagrożenia zajmują się wojskowe patrole saperskie, które zabierają niewybuch w bezpieczne miejsce.

http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/?dzial=2011&artykul=23102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu się muszę zgodzić z woytasem, niby po czym ktokolwiek poznaje, że to szrapnel? Zakładam, że prawdopodobnie tak jest, ale tu chodzi o pewność, a nie przypuszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 months later...
Zobaczcie co przeżył pewien poszukiwacz jagód, ku przestrodze.

Witam tak czytam i do części bym się nie zgodził, na początku też byłem zapalonym poszukiwaczem do czasu, znalazłem w tamtym

roku skład bomb lotniczych zabezpieczyłem miejsce oznakowałem czerwoną szmatą zrobiłem kierunek z patyków na na polnej

drodze i podałem ilość kroków do wykopaliska powiadomiłem policje że zbierałem jagody i znalazłem niewypały nie dość że

czekałem na nich około 2 godzin choć mieli 10 km do miejsca to jeszcze byli leikami patrzyli ze zdumieniem że coś takiego

jeszcze się znajduję opisałem im w przybliżeniu co to jest według mnie i po spisaniu się oddaliłem po kilku dniach miałem

nalot w domu policji w ramach wdzięczności mowa tu o Worońcu koło białej podlaskiej spędziłem noc na dołku obecnie już ponad

rok zbierają dowody i prowadzą ekspertyzy w laboratoriach na aktywność zabezpieczonych dowodów , posypały się odznaczenia

były awanse nagrody pieniężne za złapanie przestępcy gmina dostała dodatkową kase na usuwanie tego typu niewypałów i innych

znalezionych na ich terenie a ja wielki przestępca który zgłosił fakt że są tam niewypały czekam na wyrok, to jest parodia

zgłosicie coś to wam zrobią nalot i będą wmawiać jesteście zagrożeniem dla społeczności że przez takich jak my są problemy,

a czy państwo zrobiło coś w sprawie usunięcia pozostałości po wojennych ?? dzięki nam udaje się czasami uniknąć tragedii ale

jak już znajdziemy i zgłosimy to policja i społeczność widzi w nas przestępców i terrorystów mogłem zakopać to spowrotem i

pójść dalej ale nie pozwalało mi sumienie to było za blisko budynków i za blisko drogi, nie mogłem tego zbagatelizować i

zgłosiłem a teraz ciągam się po prokuraturach i posterunkach mam dozór więc zastanówcie się czasami 3 razy zanim co kolwiek

zgłosicie pozdrawiam saper"

Poczytajcie jeszcze to:
http://www.klasamedialna.nafto-pstryk.pila.pl/index.php/reportaze/73-wybuch-ktory-przerwal-marzenia

Proszę was uważajcie na niewypały i policję. Nie wiadomo co gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Ta butelka już jest pusta, więc alkoholizm wam nie grozi. Ale to co jest pod kijem zwali z nóg największego gieroja i to na zawsze. http://yadi.sk/d/7OKOgQIhs5cBD


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:11 28-05-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie