Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lipek

Dlaczego komunizm nie miał swojej Norymbergi?

Recommended Posts

Profesor Nowak i wszystko jasne :-]]]]]]]]

Tylko zapomniał gościu dodać, że to dzięki komunizmowi, a dokładniej z powodu strachu przed nim, Zachód miał kilkadziesiąt lat dobrobytu. Bo Wielki Kapitał z obawy przed komunizmem, postanowił się podzielić zyskami z tamtejszymi społeczeństwami - na zasadzie: lepiej oddać trochę niż stracić wszystko wraz z głowami".

Obecnie, gdy nie ma już strachu przed komunizmem, Wielki Kapitał wrócił do korzeni, czyli postawił na maksymalizację zysków [Globalizacja] i wyprowadził produkcję do Chin i Bangladeszu. A coraz więcej ludzi na zachodzie [USA, UE] zostaje bez pracy, ale za to z kredytami do spłacenia...

Oj będzie się jeszcze działo na tym świecie w niedługim czasie! Tylko co to ma wspólnego z tematyką tego forum???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twój wpis Balans rzeczywiście ma niewiele wspólnego z tematyką Forum :) Choć z jednym trudno się nie zgodzić:

Oj będzie się jeszcze działo na tym świecie w niedługim czasie!"

Z prof. Nowakiem co jest nie tak? Nie koszerny czy o co chodzi?

Przekaz artykułu jest jasny - o ile nazim został jako tako rozliczony i napiętnowany, o tyle o wiele bardzie zbrodniczy komunizm do dziś bryluje w umysłach i na salonach wpływowych zachodnich uniwersytetów.

Tylko zapomniał gościu dodać, że to dzięki komunizmowi, a dokładniej z powodu strachu przed nim, Zachód miał kilkadziesiąt lat dobrobytu." - poprawiłeś mi humor na cały weekend ;)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
 prof. Nowakiem co jest nie tak? Nie koszerny czy o co chodzi?"

Tak ogólnie, to postrzega świat jedynie w tonacjach czarno-białych", a od akademickiego profesora chyba należy się spodziewać czegoś więcej...

Przekaz artykułu jest jasny - o ile nazizm został jako tako rozliczony i napiętnowany, o tyle o wiele bardzie zbrodniczy komunizm do dziś bryluje w umysłach i na salonach wpływowych zachodnich uniwersytetów."

Komunizm sam w sobie nie był zbrodniczy, ot był utopijny bo zakładał równość wszystkich. A zrodził się w wyniku nędzy większości obywateli, pracujących po kilkanaście godzin dziennie za głodowe pensje, gnieżdżących się gdzieś w suterynach i umierających w młodym wieku na gruźlicę.
Zbrodnicze natomiast były próby jego realizacji za pomocą rewolucji [Stalinizm, Maoizm i itp]. Bo KAŻDA rewolucja ZAWSZE ma ten sam przebieg - najpierw obala się stary porządek pod hasłami Równość, Wolność, Braterstwo", następnie rewolucja zjada" swoje dzieci, a zwieńczeniem rewolucji jest wprowadzenie systemu dużo bardziej zamordystycznego niż ten obalony. Ot, tak się zawsze działo z rewolucjami, a pierwsze miały miejsce parę tysięcy lat temu w Chinach...

>Tylko zapomniał gościu dodać, że to dzięki komunizmowi, a dokładniej z powodu strachu przed nim, Zachód miał kilkadziesiąt lat dobrobytu." - poprawiłeś mi humor na cały weekend ;)<

A to akurat jest proste jak konstrukcja cepa; Wielki Kapitał tak bardzo się wystraszył komunistycznej rewolucji i że głowy zaczną spadać, że na zachodzie Europy i w USA zaczął dzielić się swoimi zyskami [ośmiogodzinny dzień pracy, coraz lepsze wynagrodzenia, urlopy itp.]. A z kolei Kler [Watykan] poparł ruchy faszystowskie, które w dużym stopniu też zyskiwały poparcie właśnie hasłami socjalnymi...

P.S.
Dzisiaj nie ma już zagrożenia komunizmem i to właśnie dlatego Wielki Kapitał przestał się liczyć z ludźmi [no może za wyjątkiem Niemiec, bo oni zawsze byli solidarni] i postawił na maksymalizację zysków [wyprowadzenie produkcji do Chin, Bangladeszu i innych takich, bańki spekulacyjne, wirtualne miliardy na giełdzie, piramidy finansowe itp, itd].

Zapowiada się właśnie długi światowy kryzys, a na jego końcu pewnie nowe rewolucje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tylko towarzysza Mausera zamienimy na grażdanina Kałasznikowa ( czy jak to się tam będzie pisać, skoro nawet młodszemu pokoleniu Polaków ł", w oraz sz"przez klawiaturę nie przechodzą).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne, wielu znajdzie swoje miejsce w jakimś nowym Hotelu Rubens.
Gdzieś pod Pekinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Lipek
Nie bardzo się orientujesz jakimi wadami prawnymi" obarczony był proces norymberski. Z racji chociażby manipulacji dokonywanych przez stronę radziecką przywoływanie tego wydarzenia jest zabawne- vide temat!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trybunały norymberskie zostały ustanowione na podstawie przepisów prawnych z lat wcześniejszych. A jedyna ich wada prawna" polega na tym, że zbyt wielu nazistów zostało wybronionych od odpowiedzialności za dokonywane przez nich zbrodnie, bo którejś ze stron sądzących wydawali się być przydatni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Mirosławie, proszę nie traktować tytułu wątku zbyt dosłownie :) generalna teza jest taka, iż komunizm jako system równie zbrodniczy co nazizm, nie doczekał się osądzenia. Może nawet nie tyle system, ile jego funkcjonariusze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Lipek
W takim razie przepraszam za zamieszanie.
@Erih
Trybunały norymberskie zostały ustanowione na podstawie przepisów prawnych z lat wcześniejszych".
Będę złośliwy i zapytam o te przepisy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnośnie odpowiedzialności wojskowych prawo międzynarodowe regulowało i reguluje nadal sposób prowadzenia wojny (Konwencja Haska, Konwencja Genewska i inne). Konwencje te mówią wprost czego wojskowym robić nie wolno (rozstrzeliwać jeńców, bombardować celów cywilnych, stosować niedozwolonej broni np. chemicznej, itd.).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj chyba bedzie odpowiedz... http://poland.indymedia.org/pl/2006/01/18106.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem komunizm nie mial swej norynbergii gdyz byl zwyciezca w 2 wojnie swiatowej razem z aliantami, zato czesc swoich zbrodni to nawet usilowal przypisac nazistom ,np.katyn. bardzo,dobrze.podobienstwa,w.ideologi.nazistowskiej i komunistycznej.pokazuje.wiktor,suworow. w koncu nazizm i komunizm to byly ruchy lewicowe wprzeeciwienstwie do prawicoweg.faszyszmu gdzies to czytalem ze wojna niemiecko-radziecka to byla 1 wojna miedzy dwoma panstwami socjalistycznymi1941-1945, potem.byla.nastepnawojna miedzy socjalistami czyli chiny-zsrr o tereny nad usuri, potem wojna chinsko-wietnamska i wietnamsko-kambodzanska, same wojny miedzy wersjami socjalizmu

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information