Jump to content

Motocykle Sokół powracają!


Recommended Posts

Kultowy Sokół 1000 – legendarny polski motocykl z okresu międzywojnia – już niebawem wróci na polskie drogi. Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A., które podjęły się reaktywacji Sokoła, potwierdzają, że pierwsze prototypowe egzemplarze pojawią się już we wrześniu 2013 roku".
Więcej:
http://vumag.pl/piekne-rzeczy/legendarny-sokol-powraca,56518.html
Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Firma w pełni 'profesjonalna'. Cytat: 'rozwiązaniu technicznym hamulców zaciągniętych z awioniki, systemie sterowania silnikiem elektronicznym', co to za bełkot? Nie rozumiem po co wogóle wciskać ludziom takie substytuty? Niech legenda pozostanie legendą i nie rozmienia się na drobne.
Link to post
Share on other sites
mam nadzieję, że bedzie przynajmniej wyglądał jak Sokół. Tak się alurat składa , że niedaleko mnie jest sklep junaka i za każdym razem jak jadę to chcce mi się płakać jak można zepsuć (wstaw odpowiednie słowo) tak prześliczny motocykl.
Link to post
Share on other sites
Ależ to ma być produkcja jednostkowa! Poniżej 30 sztuk rocznie co pozwoli uniknąć konieczności homologacji no i nie będzie problemów z adprodukcją" bo powiedzmy sobie szczerze - to będzie pojazd dla zamożnych Polaków (i raczej tylko Polaków). Poza tym wyszperałem, że najdroższa część motocykla czyli silnik będzie pochodzenia zagranicznego - z wyspecjalizowanej firmy amerykańskiej. To bardzo dobrze bo opracowanie i produkcja tak nietypowego silnika (i w tak aptekarskich ilościach) znacznie podniosła by cenę. Lepiej oczywiście skorzystać z gotowej jednostki napędowej. Całe przedsięwzięcie ma znamiona realności a zdjęcia nowego Sokoła są imponujące - tylko tyle nowinek ile konieczne przy zachowaniu uroku oryginału. Mam nadzieję, że nie podzieli losu Junaka którego zhańbiono okrutnie. Niech malkontenci sobie sarkają i zrzędzą, ja trzymam kciuki. Alleluja i do przodu!!!!
Link to post
Share on other sites
oj nie przesadzaj są ludzie, którzy w tym kraju mają pieniądze. Przeciętnego zjadacza chleba nie stać, ale niekórych stać. Aby tylko go nie zepsuli (producenci nie popsuli motocykla) - aby nie wyszła jakaś szkarada. Jak się dobrze poprzyglądać to jest nieco osób które jeżdzą po Polsce jednośladami o wcale nie mniejszej wartości. Jeżeli bym posiadał takową wolną gotówkę to osoboście bym wolał zakupić sokoła niż inny niemiecki czy amerykński sprzęt. Nie mam nic przeciwko HD czy też indianom to naprawdę przepiekne motocykle z duszą ale uważam , że Polacy też mają swoją wspaniałą historię motoryzacji , którą należy pokazywać ludziom. Mogę się założyć , że większość ludzi nawet nie wie co to Sokół, nie wspominając o innych starych dobrych motocyklach.
Link to post
Share on other sites
@ butchcassidy-lepiej oczywiście skorzystać z gotowej jednostki napędowej". To jak się nazywa ta firma amerykańska, która będzie produkować DOLNOZAWOROWE silniki (taki jest na wizualizacji) na potrzeby tego niby-sokoła?
W sumie, jeśli już wyprodukują ten pojazd, to będzie pewnie sam napis SOKÓŁ na motocyklu, który prawdziwego Sokoła przypominać będzie tylko tym, że będzie jednośladem.
I kto za takie pieniądze będzie chciał jeździć sztywniakiem?

C.
Link to post
Share on other sites
Witam.
Ja tez trzymam kciuki za powodzenie uruchomienia produkcji Dużego" Sokoła. Mam nadzieję, że nowa maszyna będzie w rozsądny sposób nawiązywać do tej kultowej dla nas marki. Tak sobie myślę, że przód powinien być musowo jako springer, a nie olejak - nie ja go jednak będę produkował, zrobią, jak uważają.
Widzę jednak, że jak to u nas w Polsce:
Jeszcze tego nie ma, a już się to krytykuje, czyli najlepiej nic nie robić..."
Proponuje poczekać, zobaczyć - może nie będzie aż tak źle!
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites
prawda jest taka, ze sokół to zamknięta karta naszej motoryzacji; jak ktoś chce coś produkować- proszę bardzo, ale po co ruszać te nazwę, która jednoznacznie kojarzy się z dwudziestoleciem?
TO SE NE WRATI!
Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się do kogo jest adresowany ten produkt. Wydaje mi się, że motocykl skrojony akurat na miarę snoba, który będzie chciał nim pokazać, że JEGO STAĆ. We mnie ten pomysł nie budzi żadnych emocji, bo co on ma wspólnego z przedwojennym Sokołem.

Myśl inżynierska na dzisiejszą miarę jest np. tu: http://www.jjsdesign.net/jj2sx4500/index.html Bez ściemy i sentymentalizmu facet tworzy niepowtarzalny autorski projekt.
Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję że będzie, chociaż to, że jest ciekawy z inżynierskiego punktu widzenia, nie oznacza, że zdobędzie jakiś sukces rynkowy. W każdym razie podawana cena 40 tys. za nowy motocykl nie odstrasza.
Co do projektów różnych, to na CAx Innovation w PKiN niecały miesiąc temu była replika TKS. W maju ma jeździć, zobaczymy.

Ale to może gdzie indziej bo wątek jest o Sokole...
Link to post
Share on other sites
tak się składa że pająk m racje, od lat obserwuje projekt jj2s jest dość ciekawy i daje szanse dalszego rozwoju tylko jak zwykle kasy brakuje a sokół jest cofaniem się do tyłu , mała rozwojowość a tak się składa że nie jesteśmy bogatym społeczeństwem i za dużo tych snobów się nie znajdzie, jestem rolnikiem i muszę twardo i sprawnie patrzeć na życie a sentymenty są fajne ale podczas oglądania sokoła w muzeum
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information