Skocz do zawartości
  • 0

zdjęcia spalonej przeprawy mostu w 1939


hando_83

Pytanie

witam, jak w temacie,
czy ktoś kojarzy tę przeprawę, czy moze byc to któraś z przepraw na Wiśle?

(Świdry Małe, Brzumin, Maciejowice i Annopol raczej wykluczam)

dla ułatwienia wstawiam też mapkę mostów na Wiśle 1939

będę bardzo wdzięczny za pomoc!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieję, że w związku z wydarzeniami na Ukrainie sytuacja się nie powtórzy i historia nie zatoczy koła w sprawie budowy mostu na Wiśle w miejscowości Solec nad Wisłą Kamień. Ludzie tutaj są przesądni i twierdzili że jak most budują to i może być groźnie, ... tfu tfu w niemalowane.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do identyfikacji mostu o który pytałem na samym początku, tj. most z sześciu pierwszych fotografii. Znalazłem kilka ujęć które mogą przedstawiać tą samą przeprawę. Dołączone zdjęcie podpisane jest na jednym z wątków na tym forum jako Most w Wyszogrodzie". Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyczne dla tej zniszczonej przeprawy jest drewniana prowizoryczna kładka dla ruchu pieszego zbudowana na zgliszczach przeprawy. Poniższe zdjęcie sprzedawane na aukcji ebay podpisane było Foto Polen Weichsel Gora Kalwaria Warschau Panzer Rgt 02". Myślę że to błędny podpis i ujęcie przedstawia właśnie ten most który próbuję zidentyfikować. Przeprawy w pobliżu G.Kalwarii to albo Brzumin" albo Świdry Małe", które ze względu na swoja konstrukcję nie pasują zupełnie do poniższego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa ujęcia jakie udało mi się wyszperać a które mogą pasować do tej przeprawy na aukcji unternetowaj podpisane były co prawda Foto, Wehrmacht, Brücke über die Weichsel, Modlin, Polen",
Czy faktycznie pasują do mostów w okolicy Twierdzy Modlin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie