Skocz do zawartości
  • 0

meteoryt


HASAG40

Pytanie

witam panowie wiem że napewno są tutaj tacy co mogą coś doradzić mam od pewnego czasu problem z takim kamykiem jestem na 100% przekonany że to meteoryt tylko jaki?bryłka jak widać posiada warstwę spaloną nawet wkleiły się drobinki piasku czyli była temperatura całość reaguje na magnes po utrąceniu małego kawałka wygląda jak nikiel świeci się już ponad rok i nie rdzewieje ani nie śniedzieje ciężar jak ołów wielkość tego kawałka to prawie jak połowa paczki fajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

no tak sobie poszukałem i wyszperałem że mój meteoryt może być meteorytem żelaznym a raczej jest napewno tylko te dzielą się na trzy grupy tzn róznią się zawartością niklu ale pocieszenie że jest to tylko 7% znajdywanych meteorytów czyli są cenniejsze:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer, to nie meteoryt, muszę Cię rozczarować. Przeczytałem cały wątek i zauważyłem, że ktoś pisał o publikacjach chińskich. Mają taką samą wartość jak publikacje z każdej części świata. W każdej części świata może dochodzić do plagiatów, fałszerstw, manipulacji faktami i dobieraniem metod statystycznych pod założony efekt. Z drugiej strony Chińczyków jest dużo, również tych ze stopniem naukowym, to i publikacji ostatnio więcej, szczególnie w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zajrzeć na stronę: www.pkim.org/?q=pl/node/3303 lub www.ptmet.org.pl/badania/ ( z pominięciem kontaktu do P. Marcina ), ewentualnie zapytać o możliwość wysłania próbki na AGH do Krakowa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem niedawno do niejakiego pana Marcina z jakiejś stronki z meteorytami i dostałem odpowiedz że jeżeli nie jest to żelazo to nie jest tez meteorytem ale jak sprawdzić czy to żelazo skoro jest to mieszanina jak mniewam niklu i żelaza czy to powinno rdzewieć czy coś?może poprostu jest duża zawartość niklu? może ma ktos jakieś doświadczenia z meteorytami?kopijnik dzięki muszę trochę ogarnąć stronkę po odpowiedzi tego pana mam mieszane odczucia ale jestem przekonany że to meteoryt tylko muszę to dokładniej sprawdzić wtedy się wyjaśni co i jak:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonsultowałem sie nieco w tej sprawie i prawdopodobnie jest to fragmentu żelazostopu wykorzystywanego przy produkcji stali.

cyt:
Meteoryty rdzewieją i to podle... wystarczy się na niezabezpieczony krzywo popatrzyć i już jest zardzewiały"

info dostalem wczoraj więc raczej nie prima aprilis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zardzewiały. Mój nawet nie przestał błyszczeć. Mam go około 10lat w tym jedna część jest na dworze- zero nalotu itp. Trochę zwykłego brudu. Aby miał taką warstwę jak na zewnątrz to chyba musiałby mieć ze 300lat. Albo 3000.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manierka a masz namiary gdzie to wysłać dokładnie?akurat mam mały kawałek na próbkę zmierzyłbym ciężar właściwy ale nie mam akurat wagi a poza tym nie wiem czy udałoby mi się obliczyć nigdy nie byłem dobry z przedmiotów ścisłych za to lepiej mi szło z innymi:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki od kilku lat. Dużo szukałem, dużo badałem. Powinien przyciągać magnes- mój nie przyciąga. Sprawa wygląda tak- w tej chwili wszyscy uważają, że to nie meteory, ale nie wiedzą co to jest. Ma nikiel i to bardzo dużo, ale ma tak mało stali, że przyciąga go jedynie neodymek. Swój (a mam tego kilka kilo w różnych kawałkach)znalazłem w środku absolutnej głuszy na jednym obszarze. Oszlifowany wykazuje linie naprężeń. Niby wszystko pasuje ale... Na dzisiaj to nie meteo. Poleży- żreć nie prosi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak
a praktycznie naczynie rzadko pozwala na zachowanie ciasnego pasowania"
albo bryła się nie mieści
albo się mieści z zapasem dużym

---------------
http://myvimu.com/thread/827-meteoryty-jak-rozpoznawac#comment_52621300

metoda óżnicowa"

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz raję...
Za Wikipedią:

Stal – stop żelaza z węglem, plastycznie obrobiony i obrabialny cieplnie, o zawartości węgla nieprzekraczającej 2,11%, co odpowiada granicznej rozpuszczalności węgla w żelazie (dla stali stopowych zawartość węgla może być dużo wyższa"

Według obecnie obowiązującej normy stal definiuje się jako materiał zawierający (masowo) więcej żelaza niż jakiegokolwiek innego pierwiastka, o zawartości węgla w zasadzie mniejszej niż 2% i zawierający inne pierwiastki."

Stal obok żelaza i węgla zawiera zwykle również inne składniki. Do pożądanych składników stopowych zalicza się głównie metale, zwykle chrom, NIKIEL, mangan, wolfram, miedź, molibden, tytan."

Ile procent węgla jest w meteorytach?


Pozdrawiam!

:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszlifować kawałek. Jeśli nie ma wewnątrz purchli powietrza, to jest dobrze. Później można rozważyć napisanie maila do kogoś z uczelni akademickiej siedzącego w temacie meteorytów. Uwierz, naukowcy lubią mieć podsyłany materiał badawczy pod nos. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie