Skocz do zawartości
  • 0

Pocisk typu Minié


OpryskStonki

Pytanie

Wiem, że pociski tego typu stosowane były przez wojska carskie w czasie Powstania Styczniowego. Wyczytałem w jednej z odpowiedzi na forum w temacie z podobnymi pociskami, że te używane przez wojska carskie miały na dnie wnętrza pocisku wystający element natomiast używane przez napoleońskie miały w tym miejscu otwór. Ten egzemplarz posiada właśnie taki otwór. Jeśli ktoś potrafi dokładnie zidentyfikować ten pocisk to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewnością w okresie wojen napoleońskich żadna z armii nie stosowała pocisków typu Minié. Armia austriacka do karabinów wz. 1807 stosowała wedle wszelkiego prawdopodobieństwa kule okrągłe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pociski tego typu stosowane były przez wojska carskie w czasie Powstania Styczniowego. Wyczytałem w jednej z odpowiedzi na forum w temacie z podobnymi pociskami, że te używane przez wojska carskie miały na dnie wnętrza pocisku wystający element natomiast używane przez napoleońskie miały w tym miejscu otwór. Ten egzemplarz posiada właśnie taki otwór. Jeśli ktoś potrafi dokładnie zidentyfikować ten pocisk to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem informacje, że wojska austrjackie używały w tamtym okresie broni wz.1807 z lufą gwintowaną kalibru 13,9mm

Nie znalazłem natomiast nic na temat pocisków do tej broni.

Pocisk mierzyłem zwykłą linijką - teraz po ponownym sprawdzeniu mój pocisk ma właśnie 13,9mm a nie jak wcześniej napisałem 14mm. Czy to dobry trop?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie