Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w identyfikacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przyznam, że jestem zielony w tematach, które tu są poruszane, ale w moich poszukiwaniach trafiłem tutaj i pomyślałem, że istnieje szansa, że to najwłaściwsze miejsce.
Potrzebuję pomocy w identyfikacji munduru żołnierza, który stoi pośrodku załączonego zdjęcia (ten bez widocznych guzików u munduru).
Jest to mój dziadek. Niestety mam na jego temat mgliste relacje. Ponoć służył w niemieckiej armii, ale z tego zdjęcia (na mój tzw. chłopski rozum) nie wynika, że był w Wehrmachcie, bo na mundurze nie ma żadnych swastyk, orzełków itp.
Czy ktoś z Was może jest w stanie mi pomóc w określeniu pochodzenia tego munduru, czyli jaka to armia, jaki stopień wojskowy? Niestety jest to jedyne zdjęcie dziadka w mundurze, ale dysponuję skanem większego formatu, o lepszej rozdzielczości.
Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc.
P.S: Mam nadzieję, że wybrałem właściwy dział tematyczny na tym forum :)

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel, badacz tematów policyjnych upoważnił mnie do napisania, że są to mundury z lat dwudziestych komunalpolizei lub landjaeger - formacji policyjnych. Mogli je nosic w latach trzydziestych rezerwiści policji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie