Skocz do zawartości
  • 0

Polski mosiężny duży orzeł (sprzedaż).


madmax78

Pytanie

Szukam informacji na temat ptaka ze zdjęcia. Wzór odpowiada orzełkom armii Hallera, ale takiego na czapce nikt raczej nie nosił :))

Waga ok 2 kg
Wys. 25 cm
Szer. 17 cm.
Z tyłu oczko do powieszenia na ścianie.

Pochodzi z pomorza ( okolice Gdańska )

UWAGA !!! Przedmiot jest przewidziany do sprzedaży, więc jeżeli ktoś ma z tym problem to proszę nie wypowiadać się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

atylle przepraszam za obrazę uczuć patriotycznych...Sprecyzujmy - Kura i gołąb to ptaki. Orzeł to ssak, płaz lub ewentualnie gad :))
Trochę rezerwy, kolego. Nazwanie tego orła ''ptakiem'' było ''z przymrużeniem oka'' lecz de facto nie mija się ze stanem faktycznym. Nie dorabiaj do tego ideologii antypaństwowej.
Chce po prostu dowiedzieć się CZEGOKOLWIEK na temat tego ORŁA !!! I to wszystko.
Czy to godło związku kombatantów- Hallerczyków ?, czy godło szkoły imienia Hallera ?, czy może przedmiot został skradziony z jakiegoś pomnika ?...Po prostu chcę się dowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''tak na marginesie'' :)) Nazwa męskich klejnotów to potocznie ''cojones'' ( czyt; kochones ) po hiszpańsku jaja ( jądra)
A ''ptakiem'' jest ''potocznie'' nazywany męski organ płciowy - penis ( fallus ) ( obie nazwy - łacińskie )

Na gruncie lingwistycznym - nie wykazałeś się atylla ( potocznie - ''nie zaświeciłeś'' )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Znalazłem 3 fotki w necie z podobnym orłem. Dwie fotki są z wnętrza kościoła Św. Agnieszki w Krakowie. Jednakże, ten w kościele jest większy, chyba dwukrotnie.
Jedna fota przedstawia tablicę pamiątkową ze szkoły w Jaśle. Tablica poświęcona oczywiście gen. Hallerowi. Ten z kolei jest nieco inny...jakby dokładniej zrobiony. Trudno ocenić wielkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin identyfikacji i będziesz wiedział:)
http://www.odkrywca.pl/regulamin-przeczytaj-przed-dodaniem-tematu-,654705.html#654705


punkt 2


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 15:29 09-03-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to się bałagan zrobił... Ostatni mój post zniknął...

No to jeszcze raz...
Głównym powodem założenia tematu jest IDENTYFIKACJA. Informacja o możliwości sprzedaży jest skierowana do osób, które potrafią zidentyfikować przedmiot, ale nie podoba im się, że po identyfikacji, przedmiot wystawiony jest na allegro. ( Były takie przypadki )
Chciałem być w porządku w stosunku do użytkowników i wyszła lipa.
Proszę usunąć wobec tego informację ''sprzedaż'', bo chodzi o identyfikację.
Odnośnie punktu 2 regulaminu... Uważam że mój tytuł był odpowiedni...ale najwyraźniej to kwestia punktu widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne tematycznie i merytoryczne wypowiedzi dotyczące tego CUŚ". Ten ptok" jak by nie było posiada dwa mocowania z tyłu na torsie w postaci ściętych mosiężnych szpilek których dwa dinksy widzimy . Zazwyczaj są to elementy do mocowania w kamieniu lub jeśli posiadały gwinty do mocowania w innej kompozycji. Będzie trudno ustalić do czego to było wykorzystane , ale może byli żołnierze czy to kadrowi czy poborowi spotkali się z takim detalem w jakiejś kompozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie,ptak, to kura,gołąb,lub potoczna część męskich klejnotów,a to jest ORZEŁ, polskie godło,chłopcy krew przelewali o ten symbol naszego narodu i z dumą jego nosili.A ty zamieniasz orła w ptaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat ptaka ze zdjęcia. Wzór odpowiada orzełkom armii Hallera, ale takiego na czapce nikt raczej nie nosił :))

Waga ok 2 kg
Wys. 25 cm
Szer. 17 cm.
Z tyłu oczko do powieszenia na ścianie.

Pochodzi z pomorza ( okolice Gdańska )

UWAGA !!! Przedmiot jest przewidziany do sprzedaży, więc jeżeli ktoś ma z tym problem to proszę nie wypowiadać się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie