Skocz do zawartości

Międzyrzecz (lubuskie) - ktoś kopie?


ktos451

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A wybiera się ktoś w marcu na konferencję na MRU? Ja się chyba skuszę, niedaleko i może być ciekawie (liczę też na nowe miejscówki :)

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130303/POWIAT08/130309895
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa pierwotnie niemiecka z naniesionymi od ręki obiektami, kanałami, liniami okopów, punktami obserwacyjnymi + planowane obiekty (taki raczej bonus niż rzetelne źródło) bez systemu podziemi.

Wysyłam foto tego co dziś wyrwałem ziemi, oczywiście okolice Międzyrzecza. Pociski ćwiczebne po oczyszczeniu będą świetnie wyglądać :) 5 fenigów, dwa guziki z napisem: EQUIPEMENTS MILITAIRES i kilka łusek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też uderzyć na trzcielski rygiel, marzec będę miał zakręcony ale od kwietnie będę mógł się już umówić na wspólne poszukiwania. Śmieci z pobojowiska: u góry kawał złomu to pozostałości po napędzie od Panzerschrecka, okular od maski, połowa ołowianej przestrzelonej popielniczki (reklama producentów papy), łuski i początek od parcianej taśmy amunicyjnej sygnatura: D.W.M 714

Termin konferencji mi też nie odpowiada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wysokiej warto się pokręcić, sam jednak tylko dwa razy tam szukałem :/ znalazłem tam sporo taśm od MG tylko żelazne w agonalnym stanie ale bardzo się cieszyłem, bo były to początki mojej przygody z wykrywaczem metali. Wysyłam mapkę z obiektem o którym mowa, przepraszam, że w kawałkach ale inaczej się nie da. Z okolic 755 mam pół półmiska z gapą i dużo gwiazdek na patki/pagony. Jeśli chodzi o muzeum MRU to logistycznie Wysoka się nie nadaje. Jeszcze nie szukałem od czego jest ta taśma, pewnie od jakiegoś starocia wydawanego Volksturmowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na konferencji na MRU, było sympatycznie. Konferencja byłą iście międzynarodowa, jeden wykład prowadzili Czesi, było też kilku Niemców. Podobały mi się wykłady na temat rzeczy które by mnie kompletnie nie zainteresowały, ale ich przedstawienie było tak dobre, że przyjemnie się słuchało a i można było zadać kilka pytań ludziom interesującym się różnymi zagadnieniami. Krótko podsumowując - więcej takich imprez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wysyłam filmik z konferencji:
http://www.youtube.com/watch?v=ZRdqr4D48g8&feature=share

Panowie może zbierzemy się do kupy i zlokalizujemy miejsce upadku B17 w Janowie? na trzy wykrywacze pójdzie szybko o ile nie będą się gryzły a łupem się podzielimy.

Moje ostatnie zdobycze. Po lewej odłamek moździerza 50 mm, łuska 2cm, element od mg34, łuski, celownik od panzerfausta i blaszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie