Skocz do zawartości

Prawdziwy Polak" mówi NIE


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 352
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To jest legenda do powyższej mapki.

Jednolitym pomarańczowym kolorem zaznaczono niemieckie tereny, PRZED rozpoczęciem osadnictwa" na wschodzie. Pionowe linie na wschodzie i zachodzie oznaczją teren, do którego roszczenia zgłosili Niemcy, gdy osadnictwo" dokonało się.

Nasi przodkowie nie nie mogli lub nie mieli możliwości przeciwstawienia się temu osadnictwu", co doprowadziło do tego, że osadnicy" chcieli wymordować ludność tubylczą, lub zmienić ich w niewolników, co w znacznym stopniu im się udało.

Więc proszę nie (3,14)eprzyć, że nie mają racji ci, którzy uważają Niemców za zagrożenie dla nas. Bo historia trwa, jeszcze się nie skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys, po pierwsze primo, wydatuj mi proszę tą mapę, po drugie primo, dosyć dokładnie obrazuje ona osadnictwo niemieckie, a i owszem.
Tyle że jeżeli nad jakimś terenem władzę sprawowała Polska, to niemieccy osadnicy polonizowali się w ciągu 2-3 pokoleń.
Inaczej sprawa przedstawiała się w dzielnicach państwa piastowskiego, które nie zostały powtórnie przyłączone do Polski- tam imigranci z czasem zyskiwali coraz większe znaczenie i asymilowali się słabo.
Eksterminacja ludności słowiańskiej tak naprawdę trwała stosunkowo krótko, i dotyczyła terenów na zachód od Odry- a i to na zasadzie gospodarki rabunkowej na terenach podbitych.
Od momentu przejścia od gospodarki naturalnej do towarowo-pieniężnej, choć emigracja Niemców na wschód trwała w najlepsze, to o takich ekscesach mowy raczej nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Erih

Ta mapa powstała pod koniec 19. lub na początku 20. wieku i stanowiła kompilację kilku map, co widać w legendzie. Teraz celowo podcieniłem tę mapę, aby wyraźniej było widać wschodnią granicę terenów, do których Niemcy zgłaszali roszczenia, tzw. deutscher Kulturboden" (kulturowo niemieckie ziemie", niebieskie strzałki).

Ta mapa była szeroko wykorzystywana w Niemczech od 1933 do 1945r. dla propagandowego uzasadnienia nowej ekspansji na wschód. Wykorzystywano ją w szczególności dla uzasadniania ataku na Polskę, która według tej mapy była częścią kulturowo niemieckich ziem" (deustcher Kulturboden).

Zapmniałeś o wymordowaniu 6.000.000 Polaków w latach 1939-45, do których to mordów walnie przyczyniki się niemiecccy osadnicy", przez Polaków nazwani V Kolumną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys, ja nie zapomniałem ( i nie wybaczyłem- w mojej rodzinie pewne sprawy przedawnieniu nie podlegają) niemniej fakt że niemieckie roszczenia mają się do rzeczywistości raczej nijak dalej będę podkreślał.
Ta mapa to jest niemieckie chciejstwo- nie obraz rzeczywistych stosunków etnicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:
Wo deutsches Volk siedelt, ist deutscher Volksboden, da hört man deutsche Sprache und sieht man deutsche Arbeit. Auf ersteres ist bislang das größte Gewicht gelegt worden. Man hat das deutsche Sprachgebiet mit dem deutschen Volksboden gleichgestellt und hat aus der Sprachenkarte die Ausdehnung und Lage unseres Volksbodens ersehen. ...."
więcej: http://www.bohemistik.de/penck.html

Jeśli ktoś nie zrozumiał powyższego teksu, niech poprosi kolegów o przetłumaczenie

@ Człowiek śniegu
Nie przesadzaj, szczególnie nie wkładaj w moje usta Twoich słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpasys-chcesz skuwać krzyże?My Polacy nie takie rzeczy robimy.Przykład z mojej rodzinnej miejscowości-w środku wsi stoi pomnik,generalnie poświęcony żołnierzom z tej wsi,dziś jest na nim napis-Wdzięczni mieszkańcy Dzwierzut w XXXV rocznice powrotu do macierzy.i ja się pytam,jakich macierzy.Ta miejscowość nigdy nie należała do Polski.I takiego zakłamania uczy się dziś w szkole młodzieży.Dodam tylko że pochodzę z Mazur i mieszkamy tam od początków XIX wiec wydaje mi sie że znam okoliczną historię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mensguth6

Die ethnozentrische Geopolitik der Kulturbodenforschung richtete sich dabei nach utopischen Vorstellungen eines Großdeutschen Reiches, wie sie vor allem von Arthur Moeller van den Bruck und Max Hildebert Boehm entwickelt wurden. Mythische Vorlage für ein deutsches Großreich wurde dabei Karl der Große.
1920 wurde die „Stiftung für deutsche Volks- und Kulturbodenforschung“ in Leipzig und 1925 die „Deutsche Akademie“ in München als zentrale Institutionen gegründet. In beiden Einrichtungen arbeiteten Volkstumsforscher und -politiker eng zusammen. Sie waren bestimmend für den ethnozentrischen Diskurs der Volkstumsforschung und –politik in Deutschland. Zu den Ostforschern dieser Einrichtungen gehörte dabei vor allem der auch als Wahlforscher und Ethnologe tätige Historiker Albert Brackmann, der die MASURISCHEN Minderheiten und ihre germanophilen Abstimmungsverhalten analysierte. Manfred Laubert, Wilhelm Volz, Karl Christian von Loesch und Hans Steinacher waren in Schlesien aktiv. Sie propagierten dort das deutsche Volkstum ebenso wie Albrecht Penck, für die deutschen „Volksgruppen“ im westlichen Polen und Max Hildebert Boehm im Baltikum. Theodor Schieder forderte 1939 die Deportation von Juden aus Polen und den Aufbau einer „gesunden Volksordnung“ in Osteuropa."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narody robią różne rzeczy z czego my Polacy jesteśmy
najbardziej pobłażliwi i tolerancyjni dla innych nacji.
Mensguth6, co do Twoich rodzinnych terenów to swego czasu
niejaki Konrad Mazowiecki sprowadził na te tereny miłosiernych Krzyżaków , aby wytępili rdzenną ludność Prusów"
co im się udało.
Teraz jest tu Polska i Polacy ustanawiają tu prawa , a nie widzi mi się tych , którzy przegrali wojnę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodzę z Mazur i mieszkamy tam od początków XIX wiec wydaje mi sie że znam okoliczną historię"

No, to teraz w oczach prawdziwych polaków" wyglądasz pewnie tak jakbyś napisał codziennie rano modle się do portretów Hitlera i Eriki steinbach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz Onych nie lubić i ich za wszystko obwiniać"

Tu też nie jest łatwo, bo zależnie od frakcji jednych Onych nielubi się bardziej i obwinia o więcej, innych Onych mniej. Chociaż w końcu i tak się okazuje, że za wszystkimi złymi Onymi stoją CI ONI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie