Skocz do zawartości

Wszystko o Ładowarkiach i akumatorkach


fuks_ag

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulatorek 9v block 6f22 Easy Touch 250mAh8.4v realne parametry 180 220mAh za 19.50pln to rozsądna propozycja.
Akumulatorek Lidl 9v 6f22 block 175mAh kosztuje 15pln. Nowa technologia, jak ktoś z kolegów pracuje na nim, napiszcie kilka słów dot eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sanyo Advanced 2700mAh 1.2v, AA, Ni-MH realna pojemność inna technologia niż eneloop.
Bardziej podatna na niskie temperatury i rozładowanie podczas leżakowania", można rozładowywać dużymi prądami, polecam do wykrywek prądożernych, gdzie występuje problem niestabilności pracy ze względu na szybko wyczrpujące się źródło zasilania.(ok 7% więcej niż eneloop 2500mAh) mniejsze prądy ładowania. Cena ok 8pln za ogniwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie w akumulatorkach jest niebezpieczne bo może zagotować ogniwo, przez zaworek bezpieczeństwa nie wydostaną się gazy z reakcji chemicznej i może dojść do napęcznienia ogniwa, a nawet do eksplozji, może wyciec elektrolit i ogniwo już będzie niezdolne do dalszej pracy. Nowoczesne akku np eneloopy są przystosowane do ładowania dużymi prądami.
Najbardziej podatne na przeładowania sa ogniwa litowo polimerowe i litowo ionowe, w nich może dojść do pożaru ogniwa (mnie przytrafiło się tylko wewnętrzne zwarcie w akku li-ion na szczęście bez eksplozji i pożaru ale ogniwo nagrzane pozostało przez 30 minprzez zaworek wyciekł elektrolit, stało w skrzynce z piaskiem czekało tam do momentu zakończenia reakcji chemicznej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,zakupiłem sobie ładowarkę BC-700 i przystąpiłem do testowania akumulatorków zakupionych ponad rok temu tej samej firmy co ładowarka czyli Technoline 2700mAh.Wynik testu pojemności mnie zdziwił akumulatorki miały pojemności od 520mA do 770mA czy to możliwe że tylko tyle?teraz są w ładowarce w trybie odświeżania(refresch) zobaczymy czy uzyskają nominalną pojemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej bc-700 miałem problem ponieważ nie ładowała do końca ,nie za każdym razem ,ale dość często potrafiła zakończyć ładowanie przy napięciu 1,4v po wyjęciu aku i ponownym wsadzeniu ładowała do końca. Kolego dino73 może w twoim przypadku też nie do końca naładowała i dlatego taki wynik. Obecnie używam bc-800 i jak na razie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki prąd ładowania masz ustawionyw ładowarc? Te ogniwa powinno.się ladować ok 250-300mA. Bo jak wyższym to mogpokazać dziwne parametry. jeszcze samorozładowanie mogło osłabić ogniwa, potraktuj je kilka razy naładować/ rozładować funkcja refresh jest jak najbardziej tu pomocna.
Bc800?? Nie slyszałem, ale o bc 900tak.
A ogniwa zazwyczaj ładowane są1.4v 1.45v
Jak już zainwestowaliście w dobre ładowarki, czas na zakup dobrych ogniw, szybko ładowalnych z długim terminem.samorozładowania np znane eneloopy
http://www.eneloop.com.pl/wydajnosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lidla też się trafią dobre rzeczy:) nawet jeśli realna pojemność jest mniejsza to w stosunku do ceny to rewelacja jeden akku 8.4v w Lidlu kosztuje tyle samo co dwie baterie 9v.
Ja wykrywkę eFkę zasilałem akumulatorkami.varty redy 2 use 200mAh i ładowarka mw6288 aczkolwiek jako drugi zestaw rezerwowy brałeem pod uwagę właśnie lidlowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem te akumulatorki w wczoraj w tryb odświeżania najmniejszym prądem,i powoli efekty są aaku 1; 1133mAh aku2:

1077mAh aku 3: 1581mAh aku 4: 933mAh tak że tryb ten może potrwać nawet kilka dni zobaczymy jaką maksymalną pojemność osiągną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są akumulatorki aby je można było.zastąpić bateriami, Fisher Lab w swoich produktach określa czas pracy na bateriach alkaicznych oraz na zamienniku akumulatorowym bardzo skromnie około50% tego ile ma baterii alkaicznej.
Z dośiwadczenia na f2 w mroźne dni 5godzin bez różnicy wpracy wykrywacza. Na ładowarce jeden akku 2.15min drugi ponad 3godziny ,czyli realnie wykrywacz potrzebował ok50% zgromadzonej energii na jednym ogniwie i ok75% energii z drugiego akumulatorka. (gdybym używał słuchawek zużycie ograniczyloby się ok50%)
Fisher ma dwa tory zasilania: audio i detekekcję.
Więc jak najbardziej zamień na akumulatorki.
Ps.
Ale jeśli wykrywacz używasz sporadycznie od wielkiego dzwonu to baterie np. Enerizery.
Ale uwaga.Gp coś są zawodne zwłaszcza przy niskich temperaturach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okd kilku lat dostępne są akumulatorki Ni-Zn niklowo cynkowe, charakteryzują się napię iem nominalnym 1.6v a naładowane osiągają wartość 1.95-2v, mają większą niz akumulatorki wodorkoweNiMH gęstość energii. Około 2.5Wh.przy pojemności 1500mAh (akumulatorki zconrada)
http://www.powergenix.com/docs/powergenix-specs-aa.pdf
Wymagają ładowarek tylki i wyłącznie.dedykowanych do ogniw Ni-Zn.
Ceny od 30 pln ale ładowarka od 160pl
Występują w wersji AA
http://www.conrad.pl/Zestaw-4-akumulator%C3%B3w-AA-NiZn-Conrad-Energy,-1,6-V,-2500-mWh-*.htm?websale7=conrad&pi=252000
Powergenix nizn słowo klucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP ReCyko akumulatorki 2100mAh cena od 6.50PLN /szt.
gwarantowana pojemność 2000mAh nap max 1.4V rezystancja ok 21mohm
karta katalogowa parametry
https://www.bto.pl/pdf/02103/01460.pdf
Realne testy kontra eneloop
http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?223842-Sanyo-Eneloop-vs-GP-Recyko-AA-AAA-Initial-Results
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Przedstawiam kolejne akumulatorki nowej generacji dostepne na rynku:
Varta REDY2USE ROCKET NI-MH 1.2V 2100mAh. Są to ogniwa nowej generacji, o niskim stopniu samorozładowania, osiągają realne parametry pojemności do 2.45mAh.
Cena też atrakcyjna za pakiet 4 szt 24PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Zakupiłem nowy wykrywacz z wbudowanym, nie wyjmowalnym akumulatorem. Czas ładowania ma wynosić 8 godzin. Włączyłem ładowanie (pustego jak mniemam akumulatora) i włączyłem po chwili wykrywacz. Nie odpalił. Po godzinie ładowania znowu próbowałem włączyć sprzęt. Dalej nic. Czy muszę czekać jakiś czas aby akumulator się naładował do jakiegoś minimum czy coś jest nie tak ? Myślałem że będzie to tak jak z komórką, gdzie mimo zużytej do zera baterii i podłączeniu do prądu komórka normalnie odpala i działa czerpiąc prąd gniazdka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nie ma potrzemy aby wykrywacz działał pod zasilaczem i dlatego nie projektuje się takich rozwiązań.
Jeśli zasilany jest akumulatorami to zadaniem ładowarki jest dostarczyć energię dla nich, zabezpieczenie takiego układu jest proste i tanie -termistor+ bezpiecznik przeciążeniowy .
W tel jest inaczej ładowarka zasila i ładuje, tak samo w laptopie. są elementy sterujące tym procesem , mają przed przeładowaniem przed spadkiem napięcia PCB PCM i odpowiednio dobrane źródła prądu .
A jaki ty masz wykrywacz, że pakiet aku jest wewnątrz i umieszczony jest w koszyczku??takie rozwiązanie widziałem w Salamandrze, w Explorerze S-Bis był pakiet akumulatorów i ładowanie odbywało się poprzez podłączenie ładowarki (właczając wykrywacz zapalała się dioda o ładowaniu i tyle),
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na rynku pojawiły się akumulatorki wysokoprądowe dla profesjonalistów Varta Pro R2U R6 AA 2600mAh przewyższające pojemnością popularne Eneloopy 2500/2550 ale co najważniejsze cenowo ok 50pln za 4szt!!.
Specyfikacja:
Typ/napięcie 5716 / Ni-MH / 1.2V
Pojemność nominalna 2600mAh
Pojemność maksymalna 2800mAh (0.2C/ 0.9V)
Maksymalny prąd rozładowania 4.8A ciągły
8A chwilowy (2s)
Rezystancja wewnętrzna 45mOhm
Zalecany maks. prąd ładowania 2600mA
Dopuszczalna temp. przechowywania -20..40st.C
Żywotność wg normy IEC61951 więcej niż 500cykli
Waga ok. 30g
Zastosowanie uniwersalne, zarówno dla urządzeń o niskim jak i bardzo wysokim zapotrzebowaniu na energię
na etykiecie podana minimalna pojemność - akumulatory Varta Ready2Use to jedne z najmocniejszych ogniw nowej generacji,
bardzo wysoka jakość ogniw gwarantowana przez producenta - firmę Varta,
brak efektu pamięci
http://www.en.varta-consumer.com/en/Products/Rechargeables/StandardDevices/RechargeableAccuRTUAA1600mAh.aspx#RechargeableAccuRTUAA2600mAh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie