Skocz do zawartości

Sensacja? Policja namierzyła Błyskawicę"!


osyjan

Rekomendowane odpowiedzi

Panie czarny bocian to jak wytłumaczć fakt , że milicja w latach osiemdziesiatych nie skonfiskowała nielegalnie posiadanej broni działaczowi solidarności panu Nowakowskiemu ( zakładając oczywiście , że ten pan nie kłamie ). Nie chcieli mieć sukcesu ?

A jako laik w dziedzinie broni palnej mam pytanie jakie szczegóły tej błyskawicy na zdjęciu wskazują na to , że jest to replika a nie oryginalna broń produkcji konspiracyjnej z okresu drugiej wojny światowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Milicji pracowali ludzie którzy o prawdziwej i sprawnej broni mieli jako takie pojęcie m.in dlatego że musieli choćby odbyć służbę wojskową lub coś podobnego(np.ZOMO) gdzie mieli przecież styczność ze sprawną bronią! Dzisiejsi Policmajstrzy" już nie koniecznie :))
Kiedyś media nie chwaliły się takimi sukcesami bo ludzie jeśli mieli jakąś broń to trzymali ją w skrytkach albo głęboko zakopaną i nie przychodziło im do głów aby wieszać ją na ścianach.Prasa też nie była wolna i zamiast pisać o tym że naród ma jakąś broń , hipotetycznie , do walki z reżimem , wolała pisać o sukcesach rządzącej ekipy lub o kolejnym planie pięcioletnim.

Szkoda tylko że po ponad dwudziestu latach wolnej" polski nic się nie zmieniło jeśli chodzi o pasjonatów i kolekcjonerów których władza traktuje jak potencjalnych terrorystów ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle złapano gangstera albo cyngla . Proszę o obejrzenie paru zdjęć z kraju gdzie nie ma zwariowanej policji o mentalność milicji ." - i proszę pamiętać co tam się niedawno wydarzyło :O!!!!!! I jakoś nikt nie ryczy aby zmienić prawo i zabronić NORMALNYM ludziom dostępu do broni bo może ktoś wpaść na podobny pomysł!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzęty wyglądają znajomo. Widziałem chyba tutaj na forum w podobnym tle i podobne zestawy tylko że nie jestem pewien."

zimowa wyprzedaż może...

szkoda ze u nas tak nie jest... z tego co piszą na każdym kroku w wiadomościach to co drugi bandita ma broń więc kto chce to ma... ale lepiej czepiać się kogoś komu na ścianie wisi zaspawane lub zardzewiałe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co za bzdury. Naprawdę myślicie, że wśród policjantów nie ma poszukiwaczy, czy pasjonatów historii??!! Ilu jeszcze pracuje i pamięta Milicję!? Może 1 %! Większość za czasów Milicji chodziła co najwyżej do szkoły, a ze stanu wojennego pamięta czołgi i SKOT-y, bardziej jako ciekawostkę niż traumę! Jaka mentalność policyjna (?), co za bełkot!
Fakt jest taki, że prawo jest chore i tyle. To nie wina tych co je MUSZĄ egzekwować, a tych co je stanowią, że nie potrafią rozróżnić zbieraczy i „pozytywnie zakręconych” od zwykłych bandziorów, którzy naoglądali się za dużo filmów i chcą robić dziki zachód. Z broni, która dla jednych jest eksponatem też można niezłą krzywdę zrobić.
Ale o co pretensje do zwykłych kryminalnych? Jeśli mieli taką informację musieli ją sprawdzić i zatrzymać broń. Jeśli by tego nie zrobili było by to niedopełnienie obowiązków służbowych, a za to to już do 3 lat kryminału, wyrzucenie z pracy, utrata ewentualnej emerytury itd... Więc nawet jeśli byli przekonani, że to kolekcja, a nawet podziwiali kolekcjonera, to niby co mieli zrobić !!!??? Czy ktoś z Was by ryzykował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bezylwolow albo nie miałeś do czynienia z policją,albo bronisz policji ponieważ sam nim jesteś.Metody ich działania w wielu przypadkach porównałbym do działań milicji .I nie mam tu na myśli alegrowiczów z ,,zabawkami'' .Jeśli chodzi o ten 1 % to ,,Wejdziesz między wrony ,musisz krakać jak i one ''.Ten 1% w policji to normalni policjanci ,a 99% to milicja .No może przesadziłem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee za milicji było łatwiej
strucle i wykopy nie bardzo ich interesowały. w naszej szkolnej izbie pamieci lezały pukawki wykopane i nic... w LOK 'u strzelałem troche to w domu miałem nieraz kilkaset sztuk do kbks'u a były to lata 70/80.
a teraz nauczycielke od historii by zamkli" i zrobili z niej grupę przestepczą (tyle dzieciaków w klasie :D:D )
ale fakt faktem, że rzadko się zdarza zeby policjant zaryzykował i coś ukrył - czyli pomógł podczas przeszukania.
u mnie był bardzo fajny pirotechnik, któremu chciało się"
rozkrecic kazdego mela z kolekcji. a ci z wydziału terroru odrazu chcieli ewakuowac blok i wezwac TV :D :D
a pirotechnik porozkeręcał wsio i pokazał ze puste...
ci W. terroru maja straszne parcie na szkło i to najgorsze ....! widziałem foty jakie sobie zrobili z bronia po zabraniu jej powstancowi (znana sprawa) foty na rambo :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bofors, przesadziłeś. Rozumiem, że masz nieciekawe przeżycia z policjantami, jednak, nie wierzę, że zatrzymują broń kolekcjonerom bo mają z tego frajdę. Po prostu taka praca i jak już trzeba to trzeba. Mają setki nieoficjalnych informacji o kolekcjonerach, wystarczy wejść na jakiekolwiek z forów tematycznych i masz kilkadziesiąt nr IP komputerów, a po tym to już łatwo ustalisz adres i tak dalej... jak by naprawdę uwzięli" się na kolekcjonerów to nie był by żaden problem. Tylko po co?!
Tak się składa, że mieszkam w zasadzie niedaleko Lubiąża, a w ciepłe soboty trochę ludzi biega tu z wykrawkami. Wystarczy, żeby przejechać polnymi dróżkami (a tych pocysterskich jest wiele) i zatrzymali by trochę ludzi. Ale jakoś tego nie czynią, myślisz, że tego nie wiedzą.
Z tego co piszesz, to albo miałeś przeżycia z milicją", albo tylko słyszałeś plotki. Albo ci z Twojej okolicy, faktycznie nie grzeszą obiektywizmem i logiką myślenia, a w takim przypadku to sorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w moim województwie odbywa się szeroko zakrojona kolenda" biorącas obie za cel kolekcjonerów. Mam niejasne wrażenie że nic nie dzieje się przypadkowo. Być może powstające muzeum II Wojny w Gdańsku pragnie coś niecoś zaoszczędzić na zabytkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a milicji" SB zabrało mi mocno zniszczony p-38, rakietnicę i kilka sztuk amunicji. I na tym się skończyło :) Jak jeden napalony esbek w czasie rewizji przyniósł tę amunicję z tryumfem na twarzy bo namierzył terrorystę starszy stopniem powiedział daj spokój on (czyli ja) się tym interesuje". I na tym się skończyło. W dzisiejszych czasach strach myśleć jakim byłbym ujętym bandytą".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osyjan, masz absolutna rację, teraz był byś zdobyczą", a jakiś rzecznik prasowy rozdmuchał by to jako wielki sukces w walce z terroryzmem. Ale to nie wynika z gorącej chęci ścigania przez policjantów zbieraczy, a z chorej, kretyńskiej i wszędobylskiej STATYSTYKI. Zatrzymania nielegalnej broni, bez względu co to za broń jest w tej samej tabelce. Tym samym, jak zostaje zatrzymany koleś ze kawałkiem zardzewiałego Mausera, jest to taki samy wynik jak zatrzymanie radykalisty islamskiego obwiązanego pękiem dynamitu i ze Stringerem w dłoni. Głupie, ale prawdziwe.
Fakt, są też i nawiedzeni policjanci, którzy w pogoni za wynikami zamkną nawet własną babkę, ale to nie jest regułą! Jeszcze raz powtarzam, winny jest idiotyczny system, a poszczególni ludzie rzadziej.
A stare przysłowie mówi, gdzie zaczyna się mundur kończy się logika..." W tym przypadku się sprawdza.
Atak a pro po, wielu policjantów też biega z wykrywkami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego cóż za metamorwofoza ... .Porównanie do milicji i dyskusja merytoryczna,fakt,mój błąd .Używając nazwy milicja"miałem na myśli coś co jest niedorzeczne z dzisiejszym stanem bytu.... Mówiąc krótko czasem człowiek chcąc wyrazić swoje zdanie kieruje się emocjami,w tym przypadku negatywnymi. I zaznaczam ,nie miałem do czynienia z policją za posiadanie rzeczy nie zgodnych z prawem.Doświadczenia z spotkań z panami jednak mam . Zostałem bezpodstawnie oskarżony o kupno kradzionej rzeczy , ale to długa historia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie metamorfoza. Staram się tylko wyjaśnić (choć być może nieudolnie), że policja jako instytucja to jedno, a policjanci, jako zwykli ludzie to drugie. Nie bronie instytucji, a tych którzy tam pracują. A że system chory to już inna sprawa... i czasem zmusza do idiotycznych działań, ale to chyba zaczyna wymykać się z tematu tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie