Skocz do zawartości

Ełk , prostki i okolicze ,czyli gdzie warto kopac i wypic piwo part 3


skullmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 229
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Witam,
Nie może być tak cicho! Nie wierzę że wszyscy schowali swoje maszyny do szaf. ;>

Jak fanty, przemiatacie jakieś ciekawe miejscówki?

Ja ostantio krążę i krążę, aż załączyłem sławną dyskryminację, której nie lubię, bo dużo rzeczy można przeoczyć - szczególnie że nie jestem jeszcze w pełni zaznajomiony z pracą z wykrywaczem.

Mój ostatni fant to guzik carski i chyba mały pruski, bo z tyłu jest napis BESTE" i jest niewyraźny trochę.

Pod linkiem foto znajdek:
http://i41.tinypic.com/2rwwn.jpg

Dwa guziki od lewej a od prawej jest jakaś zatyczka od czegoś z napisami Carl Strehl Neuerdorf Neuerdorfer i Muhlenwerke.

Z tego co czytałem Carl Strehl zajmował się żołnierzami którzy utracili wzrok na skutek odłanków bądź też gazów bojowych.

Swoją drogą to coś" może mieć ciekawą historię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Jestem nowy na forum, mieszkam w Prostkach, ostatnio kupiłem Fishera F4. Czasu może nie mam za wiele, ostatnio wyskoczyłem pokopać na 1,5h. Efekt to kilka łusek karabinowych, dwie pistoletowe, jedna z działka, chyba p.lotniczego, oraz tubki (chyba po serze, napis TILSITER) z 1933. Mam do Was pytanie, czy w teren ruszacie w ciemno, czy też macie jakieś miejscówki, czy informacje którymi moglibyście się podzielić? Rozumiem, że łuski z II WŚ można znaleźć praktycznie wszędzie, ale jakieś monety czy cenniejsze i starsze fanty już znaleźć ciężej i pewnie potrzebne są jakieś informacje na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, Morfeusz.
Jak na 1,5h, znaleziska to dobry wynik.
Osobiście staram się obliczać, statystycznie, jak często coś znajduję i mogę powiedzieć, że na wypad trzeba poświęcić z 5h, wtedy jest szansa że coś się fajniejszego znajdzie, ale to oczywiście żadna reguła, po prostu im więcej przejdziesz terenu tym lepiej - logiczne.
Nie wiem czy jesteś początkujący, czy tylko zakupiłeś nowy sprzęt, ale staraj się jak najszybciej zapoznać z dyskryminacją. Warto z niej korzystać na minimalnym poziomie (na skali 1-10 najlepiej ustawić 3 lub wedle instrukcji a monety"). W ten sposób unikniesz kopania gowździ i małych przedmiotów żelaznych, nie ominiesz za to łusek, monet, ale także kapsli.
Co do miejscówek i informacji o takowych, polecam mapy sztabowe oraz zwykłą ludzką rozmowę z miejscowymi ludźmi, znajomymi, szczególnie rozmowy przy fajce" z osobami w podeszłym wieku. :)
Ja sam latam wszędzie gdzie teren wygląda na obiecujący, ale też tam gdzie coś się naprawdę działo.
Trudniej, ale korzystniej jest znaleźć własną miejscówkę idąc w ciemno, jednak na terenach z pieczątką przeszukane" nadal ziemia kryje skarby.
Warto pamiętać o wzgórach, zagłębieniach terenu, wąwozach.
Jeżeli nie przepadasz za militarką to szukając na polu warto zwrócić uwagę na podwórze opuszczonych domów, studnie i wszystko co w terenie wskazuje na dawną działalność człowieka.
Warto także przejść się do archiwum, można tam znaleźć informacje które umknęły innym.
Na koniec, zachęcam Cię do częstej dyskusji na tym forum. Oprócz doradzenia się oraz zaprezentowania wykopanych fantów, koledzy organizują tutaj ciekawe wspólne poszukiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Już myślałem że coś na forum nie działa, bo mój post pojawił się po prawie tygodniu. No ale nic to. Jestem początkującym, nie licząc kilku wypraw z przed 18-20 lat, jak byłem jeszcze dzieckiem, to są to moje pierwsze wypady w teren. W piątek wyskoczyłem kolejny raz na 1,5h, żeby sprawdzić dwie miejsówki, jednak tu była totalna porażka, nie wykopałem nic poza nakrętkami od wódki, paroma puszkami oraz dwoma dużymi odłamkami. Może jutro uda mi się gdzieś wyskoczyć, to napiszę i dodam fotki poprzednich znalezisk. Strasznie jestem ciekaw gdzie skullmen oraz DAREKK wygrzebali swoje szabelki? Czy mieliście jakieś informacje o potencjalnym miejscu czy był to przypadek? Jaki to był region, las, łąka? Znaleźć takie cudo, coś pięknego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejscówek to i lasy i pola są ciekawe ;) zawsze coś tam się wygrzebie ;) no i niestety trzeba szukać w okolicach ełku coraz mniej jest miejsc dziewiczych"

i dorzucam fotkę moich wczorajszych znalezisk
pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz5555 co prawda eldorado kiedyś było , ale jeszcze ziemia kryje swoje skarby , pobiegaj po pagórkach , w czasie wojen takie pagórki były dobrym miejscem dla żołnierzy , prawie każde wzniesienie było zajęte , co do szabelek kolegów to jezioro i pagórek i był to przypadek jak to bywa w 99%. pagi oszczędzaj siły , jeszcze trochę i ruszamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pole mi się trafiło te ostatnie fanty to efekt czterogodzinnych poszukiwań tylko miejsce trochę przypałowe przy samym asfalcie było widać mnie jak na dłoni tylko patrzeć jak następnym razem ludzie się zbiorą żeby mnie zlinczować ;)
hej atylla sił mi nie brakuje i tak ostatnio rzadko się gdzieś wypuszczam brak czasu
to gdzie ruszamy masz jakiś plan?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie