Skocz do zawartości

Fortyfikacje Płocka


MONASTYR

Rekomendowane odpowiedzi

W roku 1943 wokół miasta Płock zaczęto budować sieć bunkrów.
Bunkry,okopy,rowy przeciwpancerne itp.
Miasto Płock ogłoszono twierdzą.
Bunkrów było prawdopodobnie ok.100
75 już zlokalizowano dzięki podjętej pracy przez Stowarzyszenie Tradytor-i Chwała im za to!!!!!!!!!!!
Idąc w ich ślady z filmowałem kilka obiektów,i będę filmował dalej dodając nowe obiekty.Dużo z nich jest zaniedbana,zasypana.
W filmach nie pokazuje lokalizacji ponieważ uważam że Stowarzyszenie Tradytor
zrobił to bardzo dobrze.
Chce choć niewielki wkład włożyć zanim zostaną niektóre zniszczone,już na prywatnych posesjach.
Przecież to kawałek naszej historii.

http://www.youtube.com/watch?v=-4pqbjfdfHw

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam Serdecznie
Na chwile obecną Stowarzyszenie TRADYTOR z Płocka ustalił już 89 lokalizacji fortyfikacji Płocka.

Przesyłam następne filmy z obiektami które są systematycznie niszczone i zapomniane

Fortyfikacje Płocka cz.V

http://www.youtube.com/watch?v=sHWGRsZqPGg

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bardzo ładnie to wszystko dokumentujesz, ale prosiłem o sprostowanie.
1. Płock nigdy podczas II WŚ nie był ogłoszony twierdzą.
Miasto nie było aż tak ważne, ważniejsza była przeprawa przez Wisłę i dla tego tworzoną tę sieć obronną aby ją chronić.
2. Odkopany obruk" wraz z odtworzoną siecią transzei i ziemianką dla załogi bunkra, to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRH Weichsel z Płocka oraz Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 z Kutna.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie kolegę Platan1
Odpowiadam:
Co do pierwszego punktu to opierałem się na wiadomościach z lokalnej gazety Płockiej gdzie pisano Twierdza Płock.

http://plock.gazeta.pl/plock/1,102287,7170555,Twierdza_Plock.html
Co do drugiego punktu to opierając się na mapie fortyfikacji Płocka sporządzoną przez Stowarzyszenie Tradytor filmowałem Tobruk o którym kolega pisze.
Mogę tylko powiedzieć że Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych GRH Weichsel z Płocka oraz Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 z Kutna- filmowałem obiekt który odkopaliście,zabezpieczyli drzewem transzeje,oraz zrobiono ziemiankę-Panowie!!!!!!!!!!!
Widziałem i oniemiałem
Zrobiliście kawał bardzo dobrej roboty
To nasza historia i za waszą pracę
Bardzo Dziękuje

Pozdrawiam


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 00:10 15-01-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MONASTYR
Dzięki za miłe słowa. Pozostało do zrobienia jeszcze sporo, ale ważne że dzięki Nadleśnictwu Łąck możemy działać.
Wiadomości z GW Płock nie są warte funta kłaków, więc nie bierz ich poważnie ;)
Pozdrawiam serdecznie
platan 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie
Przedstawiam kolegom film

Fortyfikacje Płocka odbudowa cz.VIII



Obiekt fortyfikacji znajduje się w Grabinie pod Płockiem.Był wprawdzie pokazany w cz.II-ale tylko częściowo.Dołożyłem cały materiał jaki posiadam o tym obiekcje z uwagi na prace odbudowujące umocnienia tj.odkopane okopy i wzmocnienie transzei balami z drewna,wykopanie ziemianki i zabudowa drzewem,odkopanie wejścia do bunkra,zrobienie do bunkra schodów oraz posprzątanie terenu wokół bunkra.

Całość wykonali członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRH Weichsel z Płocka oraz Stowarzyszenie Historyczne Pułk 37 z Kutna

Ci wspaniali ludzie poświęcając swój czas odnawiają i będą jeszcze odnawiać tą część fortyfikacji.
Przebywając tam czuje się jakby czas się zatrzymał podczas wojny.
Sam wielokrotnie odnawiałem fortyfikacje,mogiły a nawet cmentarze wojenne i wiem ile musiałem poświęcić czasu żeby przebić biurokracje naszą aby zrobić to legalnie-tym bardziej- Szacunek dla kolegów

Gorąco zapraszam do zwiedzania i pamiętajmy żeby zostawić to miejsce takim jak zastaliśmy -nie śmiecąc i nie niszcząc pracy innych.

http://www.youtube.com/watch?v=xJPto8th7G4

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną ziemianka posiada już dach i jest obsypana ziemią. Pozostała do zrobienia ściana czołowa z drzwiami wejściowymi. Kolejny etap to odtworzenia stanowiska moździerza zlokalizowanego po lewej stronie obruka" Niestety pogoda nie sprzyja, ale wiosną ruszymy z kopyta.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Witam
Przedstawiam kolejny film o fortyfikacjach Płocka

Fortyfikacje Płocka Zimą cz.IX

http://www.youtube.com/watch?v=O2VPGTqNV64

Pozdrawiam

Monastyr - proszę, uważaj jak wklejasz linki. Wkleiłeś 5 razy, w każdym był błąd, poprawiłem, wyrzuciłem niepotrzebne- Grzebiuszka


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Grzebiuszka 23:57 12-03-2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie