Skocz do zawartości

Tragiczna rocznica- zabójstwo Narutowicza


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... Poza wąska grupką osób zainteresowanych nikt nie ma pojęcia, kim on jest..."
-i tu się z Lipkiem stety/niestety zgadzam. Jest to ta sama niewielka grupa ludzi, która uważa za swojego bohatera Niewiadomskiego.
I tu jest problem, bo ta grupa potrafi zgromadzić kilka tysięcy ludzi, nie mających pojęcia o prawdziwym obliczu tych ludzi.

Infaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dlatego stwierdzenie, iż "Polacy promują Walusia, jest absurdalne..."
- ale z tym zdaniem Lipku się nie zgodzę.
Takie koszulki możesz kupić na stronach prawdziwych P
polaków".
Czy wiesz, że broniąc ludzi, uważających morderców za bohaterów, popierasz ich?
Oczywiście dowiem się, że jestem komunistą:)
Infaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla jasności - Waluś zastrzelił nie tyle komunistę, co człowieka zaangażowanego w zniesienie apartheidu. Celem było storpedowanie dialogu, mającego przynieść w efekcie zaprzestanie segregacji rasowej i supremacji białych. Waluś podszedł do jego domu, wywołał go po nazwisku, strzelił w brzuch i w głowę, a kiedy Hani już leżał, nie dając oznak życia, nasz polski więzień sumienia strzelił mu jeszcze dla pewności dwa razy w skroń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonicsquad, ORMOwców to sobie szukaj wśród swojej rodziny, ok?


Infaco,

Czy wiesz, że broniąc ludzi, uważających morderców za bohaterów, popierasz ich?"

Wybacz Infaco, ale chyba przesadziłeś? Pokaż mi w którym miejscu ja bronię tych ludzi. Poza tym Twoje zdanie z logicznego punktu widzenia jest absurdem. Broniąc kogoś niekoniecznie się go popiera. Zobacz też, jakie koszulki można kupić na stronach prawdziwych Europejczyków/postępowców". Pecunia non olet.

Widzę, że zrobiliście już ze mnie obrońcę, a nawet zwolennika Walusia czy Niewiadomskiego :) Dodatkowo nie za bardzo rozumiem, co chcecie udowodnić. Prezydent ma przeprosić za Walusia?

P.S. Niektórzy za więźnia sumienia uważają psychola Ryszarda Matuszewskiego. Tylko czy ktoś się tym przejmuje? Dlatego nie rozumiem, po co rozkręcacie aferę z Walusiem, skoro 99,9% Polaków nie ma bladego pojęcia, kto to jest.

P.S.2 Z formalnego punktu widzenia Waluś jest obywatelem RPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście wspaniali idole" ...
Ale z drugiej strony barykady tez sobie wybierają niezłych gagatków na owych idoli":

http://wpolityce.pl/wydarzenia/43625-skandal-panstwowy-instytut-ksiazki-z-fundacja-wislawy-szymborskiej-przyznaja-nagrody-imienia-konfidenta-ub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lipka:
Niestety z Twoich wypowiedzi tak wynika pomimo, że nie użyłeś słowa ronię". Jeżeli jest inaczej, nie lepiej napisać, że ludzie wznoszący takie hasła, to dla Ciebie hipokryci-dobrze napisane:)?

...Ale z drugiej strony barykady tez sobie wybierają niezłych gagatków na owych idoli":
-a kim są ci po drugiej" stronie?
Nierozumiem i chyba nie chcę wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem, społeczeństwo można podzielić na -
Was,oświeconych, idealnych Polaków, stojących po jednej stronie barykady
-i resztę, o różnej maści czerwoności?
Czyli kto nie uważa Niewiadomskiego za bohatera, ten komunista.Tak?
Bo w tym wątku już była przeprowadzona klasyfikacja- słuchasz Hard Core-toś lewak.
Gratuluję fantazji.
Właśnie mój syn się dowiedział, że jest czerwony"-spodobało mu się. W końcu Karol May, to klasyka:)
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorsze jest to, że część ludzi za prawicę uznaje tylko skrajne, narodowe skrzydło, które zawsze było tylko promilem, odłamem prawicy. Takie rozumowanie w zasadzie deklasuje całą prawą stronę sceny politycznej i daje pożywkę skrajnym, libertyńskim ruchom na lewicy. Wiadomo, że akcja budzi reakcję i skoro jest Macierewicz, to musiał się narodzić Palikot. Jeżeli chodzi o widzenie prawicy, to dla narodowców sprawa jest prosta - odłam skrajny, to prawica, a reszta to liberałowie, lewacy. Tyle tylko, że owa skrajna prawica cały czas rozmienia się na drobne. Wyznacznikiem jakości jest tu skrajność. Im bardziej pojechane, skrajne poglądy, tym lepiej, a jakikolwiek objaw realizmu jest od razu kwalifikowany jako odchylenie liberalne (coś jak odchylenie kapitalistyczne, czy imperialne za PZPR).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując i na kanwie wcześniejszego wpisu. Nie ma się co dziwić, że ludzi w wyborach głosują na mniejsze zło, skoro do wyboru mają partię której twarzą jest człowiek wybierający z rozmysłem skrajność i partię, której twarzą jest człowiek działający z bezmyślna skrajnością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kim dla Ciebie są ci óżnej maści czerwoni", których miejsce jest na śmietniku historii?
Brunatnych widuję często na organizowanych przez nich marszach i wiem jak wyglądają (mają się dobrze).
Oczerwonych słyszę, czytam i tyle.
...czytanie ze zrozumieniem sprawia niektórym użytkownikom wiele trudności...- poważnie? Masz kogoś konkretnego na myśli?
Infaco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo winy jest z mojej strony,przyznaję się
ale mam wrażenie, że żyję w innym świecie.
Ktoś kto zabił prezydenta, uważany jest za bohatera, człowieka z zasadami, którego stawia się za wzór patriotyzmu?
I znajdują się ludzie którym to nie przeszkadza?
Nieważne, już skończyłem z pisanie w tym wątku.
Infaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te zdarzenia dzieli ponad 70 lat,i inna rzeczywistosc , Niewiadomski zamordowal prezydenta, Walus analfabete ktory po Joe Slovo byl numerem dwa w partii komunistycznej,Eugene Terre Blanche gdyby nie zostal zamordowany przez bandytow zrobilby z tym porzadek , a teraz nie ma komu , wiekszosc myslacych bialych wyjechala,bandytyzm w skali niewyobrazalnej zapanowal za czasow wolnosci i demokracji, jakby popatrzyl to wiele rzeczy dzieje sie mniej wiecej tak samo i w Polsce i RSA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie