Skocz do zawartości

tajemnice dolnego śląska-Lubiąż


velmont66

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum poruszony jest temat Gór sowich.Podziemne miasta,fabryki broni etc.
W slepie ze starociami słyszałem historię,lata PRL'u i gość zajmujący się tajemnicami skrywanymi przez ziemię". Władza miała go zamknąć w tamtejszym szpitalu, gdyż miał on się za głęboko dokopać"Historia dotyczy podziemnego kompleksu, miał tam wjeżdżać pociąg,żadna nowość biorąc pod uwagę Książ, czy wyżej wspomniane góry sowie.Z tego co wiem, żadne prace nie były prowadzone w ostatnich latach mające na celu jakąkolwiek próbę odnalezienia owego podziemnego kompleksu.Może ktoś z was coś słyszał na owy temat,choćby wzmianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sieci jedynie Klasztor cystersów i wzmianka na temat, osobiście wcześniej nie spotkałem się z taką opcją podziemnej fabryki w Lubiążu, temat nie drążony tak jak wspomniane kompleksy jak Osówka,Włodarz,Walim,Kamienna Góra
Kobiecina wspominała o miejscu,gdzie takowy wjazd teoretycznie się mógłby znajdować, skręt od torów i urwisko,sam tego nie widziałem toteż nie mogę potwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak mozna zbadac podziemia Ksiaza jesli tam znajduje sie Polski Instytut Sejsmiczny. Ktory nie chce nikogo tam wpuscic z kamera a co dopiero z sprzetem. Ten temat byl poruszony na Discovery Historia. Probuja dostac pozwolenie ale watpie by dostali by tam wejsc. Smaczku sprawie daje motyw ze Pan ktory pilnuje tych urzadzen w Ksiazu. Jest zwiazany z autochtonem mieszkajacym w Ksiazu w okresie wojny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie