Jump to content

Na Alasce znaleziono wrak samolotu i ludzkie kości


Recommended Posts

W pobliżu Anchorage na Alasce znaleziono wrak starego samolotu oraz - najprawdopodobniej - ludzkie kości. Szczątki zauważyli wojskowi, którzy odbywali treningowy lot śmigłowcem nad lodowcem Knik.
- Wrak wygląda na historyczny samolot wojskowy. Będzie dochodzenie - to jedyny komentarz, jaki agencji Reutera udało się uzyskać w bazie wojskowej Elmendorf-Richardson.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa wydała czasowy zakaz lotów nad miejscem znalezienia szczątków samolotu. Dowódcy JPAC (wojskowej agencji zajmującej się poszukiwaniami żołnierzy zaginionych w walkach) już rozpoczęli przygotowania do wyprawy na lodowiec.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11948126,Na_Alasce_znaleziono_wrak_samolotu_i_ludzie_kosci.html?lokale=wroclaw
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Wrak, który znaleziono w pobliżu Anchorage na Alasce, to amerykański samolot wojskowy, który rozbił się w 1952 roku. Ustaliła to specjalna ekipa poszukiwawcza, której w końcu udało się dotrzeć na lodowiec. Na pokładzie samolotu C-124A Globemaster były 52 osoby, wszystkie w 1952 roku uznano za zaginione.

[...]

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12036425,Odnaleziony_wrak_na_Alasce_to_wojskowy_samolot_zaginiony.html?lokale=wroclaw
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information