Skocz do zawartości

Przyznany podczas wojny medal-jak odzyskać


Kamil1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !
Posiadam po dziadku który walczył podczas II wojny książeczkę oraz legitymacje nadania medalu z Londynu podpisaną przez Tadeusza Komorowskiego, dowiedziałem się że przyznany medal nigdy nie doszedł do dziadka został on skradziony lub zatrzymany przez powojenne władze, czy istnieje jakakolwiek możliwość aby odzyskać nadany medal ? jak pisałem wcześniej posiadam legitymację nadania z numerem podpisem itp gdzie w takiej sprawie mogę dowiedzieć się czegoś więcej ? pozdrawiam i dziękuję za wszelka pomoc !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPN nic nie pomoże.
Napisz jak podałem w linku przede wszystkim do Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii.Jak było w linku oni przyślą formularz do wypełnienia.Sprawdzą w materiałach i jeżeli się okaże, że dziadek nie otrzymał medalu z jakiejś przyczyny do doślą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaczenia nadawane w Londynie mieszkającym w kraju miały formę wyłącznie papierową czyli czyli nieduśy dwustronny kartonik legitymacji odznaczenia. Mojej ciotce napisali, że była członkiem Batalionów Chłopskich chciaż była w AK, bo na poczatku lat 60-tych członków AK jeszcze w ten sposób chroniono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie