Skocz do zawartości

Miedziany krzyżyk


maciek_zagroba

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

Na foto masz moją odznakę,była podobnie oblepiona piachem/ziemią.Próbowałem nożykiem jednak nic nie dawało.
Zamoczyłem na krótką chwilę w fosolu i od razu pod ciepłą wodę z płynem do naczyń.

Proponuje tą metodę,zamoczyć w fosolu na ok 5sekund,wyjąc i szorować w ciepłej wodzie z płynem.W razie potrzeby powtórzyć.

Metoda ryzykowna,fosol jest silnym kwasem,jak za długo będziesz trzymał stracisz krzyżyk bo go zeżre.Mi się udało.
Zanurz nawet na krócej,2-3sekundy

Zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być koniecznie fosol,w badziewnikach typu castorama,carrefour możesz znaleźć odrdzewiacz do stali i żeliwa"praktycznie to samo.

Moczenie w oliwce,nawet rok nie wiem czy pomoże,choć pisali że po 2-3tyg moczenia piach sam odpada.Dłubanie nożykiem,szpilką nie usunie do końca skamieniałej ziemi.

http://www.odkrywca.pl/skamienialy-piach-na-zloceniu,702807.html#702807

Ktoś kiedyś pisał o odkamieniaczu do czajników..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas strawi miedź,tak samo jak byś wrzucił do niego łuskę.Patynę pewnie usunie.
Kwasek cytrynowy myślę że zadziała podobnie jak fosol,może mniej żrąco.
Tutaj masz kolorek pod grubą warstwą skamieniałego piachu,jak zanurzysz na chwile,2-3sekundy,spenetruje skorupę brudu,zmiękczy ją,metalu nie powinien ostro naruszyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas czyszczenie na odprysku na dolnym rogu zaczął się pokazywać złotawy kolor... przetarłem delikatnie dół papierem ściernym i oto efekt. Jaki to może być metal? I czy warto (moim zdaniem tak) doczyścić całość do takiego koloru i jakim sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie