Skocz do zawartości

Metalowa zerdzewiała klamra Luftwaffe


wehrmacht1980

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam ale nie mam możliwości zrobienia zdjęcia. Powiem tak, trafiłem w ziemi na klamrę Luftwaffe, metal jest twardy, nie sypie sięi nie ma dziur ale jest cała pokryta grubą rdzą gdyż leżała wśród metalowego złomu pod ziemią. Po manierze poznałem, że to Luftwaffe, widać nawet delikatnie gapę. Jaki sposób aby to wyczyścić? czytałem na forum różne sposoby. Zdecydowałem się na kąpiel w occie. Leży już 1,5 h na razie nie wyciągałem ale na oko efektów nie widać. Wiem, że mint z niej już nie będzie ale widziałem gorsze stany klamer Kolegów na odkrywcy i efekt po wyczyszczeniu gdyby byl taki sam jak Kolegów to by mnie satysfakcjonował. Trzymać dalej w occie czy wyjąć i spróbować czegoś innego. Pomocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na autolizę. Najpierw oczyściłem klamrę z piachu i rdzy, która odpadała zaraz po wykopaniu. Przygotowałem roztwór ciepłej wody z płynem do rur KRET. Owinąłem klamrę plastrem aluminium, po 2 godzinach moczenia wyciągnąłem aby oczyścić pojemnik i roztwór zrobiłem na nowo. Klamrę zostawiam do rana gdyż już ciemno na dowrze a do domu nie chcę tego nieść. Rano zobaczę jaki efekt kąpieli będzie i jeśli lipa to pojade na złomk po aluminiowy drut i dokładnie owinę. Pochwalę się jutro zdjęciami.

Barson1 - młody jestem, nie znam się, czytałem ale nigdy nie zdecydowałem się podjąć żadnego sposobu czyszczenia oprócz mega domowych (ocet i inne kwasy). Szkoda bo dużo fantów dałem na złom. Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Doświadczeni koledzy z tego forum na pewno ci pomogą jeżeli zgłosisz się do nich nawet osobiście. Jeśli trafisz na kogos normalnego ;) Wątki opracowane przez forumowiczów pokierują cię dokładnie co i jak wykonać. Link kolegi Adriana jest przydatny akurat w twojej kwestii . Radze zajrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastrem alu? od czego ten plaster? najlepszy by byl drut.tylko woda tez nie moze byc za gorąca bo ci wikipi.
nie musisz zmieniać roztworu z tym kretem śmiało moze pracowac az klamra sie oczysci.
owiniesz dokladnie drutem i jak wstawisz wieczorem do rano powinienes miec gotowe . potem mydlo , szczotka i szuruburu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie