Skocz do zawartości

Łączność II RP vol.3


vis1939

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że się ruszyło w kwestii drugiej skrzyni :]
A jak wygląda sprawa mojej pierwszej, co tam mogło być??
http://static.myvimu.com/photo/53/39095323_l.jpg
http://static.myvimu.com/photo/33/39093323_l.jpg
Jest resztka pasa skórzanego tak jak w jednej z przegród Visa1939, do troczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Vis1939, czy mógł byś sprawdzić czy masz otwory po łączeniach z moją skrzynią, na zdjęciu w tylnej ściance widoczne są otwory lewa 2, prawa trzy. Albo tam skrzynie były łapane albo to pozostałości po wewnętrznym oporządzeniu. Nie mam jeszcze pewności czy jedna to nie przestrzelina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się tego dopatrzyłem :]
Cały czas potrzebuje zdjęć kół i ewentualnego zwymiarowania samego koła bez opony. Mam odłożone dwa koła z tego regionu co skrzynia a będąc dziś na spacerze zauważyłem na podwórku u kogoś komplet:]
Podeślijcie jeśli posiadacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie trafiło mi się takie cudeńko :]
czy nie jest to do skrzyneczki numer 15 w skrzyni Visa1939 ??
Instrukcja do Zespołu spalinowo - elektrycznego R.K.A. ( Radiostacji Korespondencyjnej Armji) który składa się z silnika C.W.S.0.2.P. (Centralnych Warsztatów Samochodowych, seria zero dwucylindrowy, chłodzony powietrzem) oraz prądnicy P.T.E. (Polskiego Towarzystwa Elektrycznego). Stosowane były w wojsku do zasilania radiostacji o falach niegasnących R.K.A. i do ładowania akumulatorów.
Instrukcja wydana w 1929 roku, opracowana w Warszawie w 1928 roku dla łączności.
Należała do biblioteki oficerskiej Krakowskiego 6 Pułku Artylerii Polowej należącego do 6 Dywizji Piechoty który 1 stycznia 1932 roku został przemianowany na 6 Pułk Artylerii Lekkiej.
Na instrukcji Widoczne pieczątki obu nazw pułku.Oficerem Łączności pułku był kpt. Edward Słowik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie