Skocz do zawartości

Szabla -Pałasz


wodzu_

Rekomendowane odpowiedzi

Rękojeści nie rozbierzesz, bez ingerencji ciężkim sprzętem.
Z tego co widzę, a mało widzę, to jest to zaklepane i bez psucia nie rozbierzesz.
Co do czyszczenia- ja bym go dał w elektroizę.
Pokaż jeszcze dokładną fote powierzchni klingi.
PZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ślepa nakrętka. Mam pałasz bawarski o takiej konstrukcji. Ja dopiłowałem z płaskownika klucz dokładnie pasujący do elipsy nakrętki. Następnie złapałem za głownie przez miękkie szczęki w imadło (szczęki z nakładkami alu). Po czym za... młotem parokrotnie przez kawałek mosiądzu w celu odbicia rdzy w nakrętce. Po czym udało się dorobionym kluczem obkiwać a następnie odkręcić ową.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, w nakętkowatość owego zwieńczenia.
Zamiast dorabiać klucz, możesz to spróbować żabą, ale podrapiesz tą akrętkę".
Najpierw walnij młotkiem przez rurkę- może akrętka" wcale nie jest ślepa,tylko korozja ją zamaskowała...
PZdr
Ps. Jeśli okażę się, że to jednak nakrętka, to popsikaj jakimś forchem, czy innym WD- zmniejszy to ryzyko zerwania gwintu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie trzeba od razu niszczyć, ale każde mechaniczne dłubanie to jednak ingerencja w fanta...
Praktycznie jedyną rzeczą, którą możesz zrobić,ażeby zachować całą rękojeść jest obcięcie końcówki trzpienia.
Ja na twoim miejscu gdybym miał wybierać między całym żelaztwem, a drewienkiem- rozłupałbym drewienko...
PZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie