Skocz do zawartości

Paraloid b44 a olej ,wd 40


max.p

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się podsumować te wasze pytania i niejasnosci

1. Za dużo paralodiu, zmyj tą powłoke acetonem z orzełka i nałóż ponownie jednym zamachem cienkiego pędzelka, zwykła cienka warstwa więcej zupełnie nie potrzeba

2.Wd 40 służy tylko i wyłącznie do rozmiękczania rdzy, żadnej ochrony na żadnym fancie tym psikadłem nie zrobisz, Bo jest to tylko Penetrator"

3. Brunox --> Ballistol --> Olej UltraPKB
Kolejność nie jest przypadkowa, Te smarowidła służą głównie do konserwacji/czyszczenia broni Palnej, Na brunoxa szkoda pieniędzy
Ballistol jest dobry, Ale najlepszy jest olej PKB można go używać do metalowych fantów z powiechrzowną rdzą

Lejesz olej pkb na szmatke (Jest bardzo wydajny) i następnie smarujesz tą swoją metalową puche, Nie musi być fest wystarczy poprostu przetrzeć, Nic lepszego niż Olej PKB nie znajdziesz. Zostawia on powłoke ochronna i w zupełnosci nie trzeba nic więcej grzebać przy fancie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balistol zasycha pozostawiając warstwę ochronną. Brunox jest rzadszy. Z tego typu specyfików preferuję Legia (dla Browninga), jeszcze rzadszy > łatwiejszy do usunięcia. PKB stosowałem wyłącznie do amoczenia" broni przed czyszczeniem po strzelaniu. Obecnie do tego stosuję piankę Wipe-Out lub Roble. PKB bardziej obcieka jak zasycha. Tradycyjna metoda to wosk pszczeli rozpuszczony w benzynie. WD 40 to bardziej zmywacz jak natłuszczacz. Opinia moja oparta jest na konserwacji broni użytkowej, jeżeli jakaś ma dłużej być nie używana to stosuję Balistol. Broń taka wymaga czyszczenia przed ponownym użyciem.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie