Skocz do zawartości

Poszukuję info o pilotowi Kazimierz Siwek


kili1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy. Nie wiem czy poprzedni post się dodał poprawnie więc piszę nowy.
Potrzebuje się dowiedzieć gdzie został pochowany pilot/nawigator Kazimierz Siwek. Latał podczas 2-giej wojny w Anglii. Na necie znaleźliśmy ino:
wycięstwa zgłoszone przez polskich pilotów Dywizjonu 315. Pilot Kod samolotu Uzyskany wynik Uwagi
S/Ldr Eugeniusz Horbaczewski PK-K FB355 3 - 0 - 0 pilot zginął
F/Sgt Kazimierz Siwek PK-B 3 - 0 - 0 "
Nie wiemy jednak czy to o nim. Urodził się w Tuchowie. Jego mamą była Anna a ojcem Adolf. Teściowa (siostra chciałaby pojechać na grób swojego brata ale nie wie gdzie jes pochowany. Dziękuję za jakiekolwiek informację. Proszę o nie kasowanie tematu. Jest to dla nas bardzo ważne. Pozdrawiam Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

North American Mustang III nr.FX878 PK-F .Wykonywał lot bojowy Ramrod 1280.Podczas lądowania ok.20.15 samolot przepadł i rozbił się ok. 1km od Brenzett.Zginął plut.pil.Kazimierz Siwek,nr,sł 783226.Ur1.1.1918r.w m. Tuchów,pow.Tarnów.W Wielkiej Brytanii po przeszkoleniu w 25[P] i 16 [P]SFTS odbył praktykę pilotażową w 2 AGS.W IV 1943 r. skierowany na przeszkolenie myśliwskie do 58 OUT.W VII 1943r. przydzielony do 315DM.Ogółem zaliczono mu 3 zestrzelenia pewne niemieckich samolotów[wszystkie 18 VIII 1944r.]oraz 3 i 1/12 zestrzelenia V1[2 samodzielnie, 1/2,1/3 i1/4 w okresie VII-VIII 1944r.]Odznaczony VM VKl nr.10795 i KW.Pochowany na cm. wojsk.w Brookwood,hr.Surrey[Anglia],grób nr 27-D-3.Informacje pochodzą z wydawnictwa ''Ku czci poległych lotników 1939-1945'' str.485.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie