Skocz do zawartości

12. Pułk Ułanów Podolskich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Pewnego pana pradziadek, którego nazwisko i imię nie jest mi bliżej znane, był członkiem 12. pułku ułanów podolskich. Pan ten posiada po pradziadku różne pamiątki - mnóstwo zdjęć, nadania odznaczeń/medali, dokumenty, hełmy oraz kilka innych przedmiotów związanych z wrześniem 1939 i pułkiem. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że pomimo ogromnej ilości przedmiotów brakuje bardziej istotnego elementu - zarysu historycznego. Chciałem więc Jemu pomóc i zakładam ten wątek, gdyż na forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji.

Za wszelkie, nawet najbardziej mityczne" i ogólne szczegóły dotyczące historii tego pułku - najlepiej z lat 1920-1939 - fotografie, teksty, linki - mile widziane. Myślę, że takie informacje także mogłyby się przydać Forumowiczom.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest monografia 12. Pułku, najpierw wydana w Londynie, a później w kraju w 1991 przez Ossolineum. Jest pewnie też wydany przez Ajaks zeszyt poświęcony temu pułkowi.

Można sprawdzić, czy w którejś z bibliotek cyfrowych nie ma historii tego pułku wydanej przed 1939 r.

Poniżej wklejam link do aukcji z Allegro:

http://allegro.pl/ulani-podolscy-dzieje-pulku-ulanow-podolskich-i2208833693.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie