Skocz do zawartości

Pożegnanie z bronią


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako, że jestem poszukiwaczem-kopaczem zamiłowanym we wrześniu mam pytanie.Czy spotkaliście się z fotografiami przedstawiającymi moment zakopywania bądź niszczenia broni?
Wiemy wszyscy, że zakopy były najpopularniejszą i najpardziej rozpowszechnioną metodą pożegnania z bronią we wrześniu 1939.Jakieś zdjęcia obrazujące takie sytuacje może się gdzieś uchowały.

Ja nigdy na takie nie trafiłem.Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w obliczu kapitulacji oddziałów i wizji nieuchronnego końca walki nikt nie miał głowy uwieczniać tego na fotografii, która nawiasem mówiąc mogłaby się potem dostać w niepowołane ręce i doprowadzić do odnalezienia ukrytego ekwipunku, broni lub ważnych dokumentów.
Więc chyba znalezienie takich zdjęć jest mało prawdopodobne.

Za to może ktoś się spotkał ze zdjęciami odnalezionych zrzutowisk, robionymi przez wrogie armie po zwycięskich bitwach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piękne dzięki.

Przypomniała mi się historia pewnej mogiły z mojej okolicy.W okolicach pewnej leśniczówki stał krzyż z usypanym kopcem, ktoś utworzył legendę jakoby miał tam leżeć jeden z poległych partyzantów.Ludność legendę przyjęła i co roku do lat 90tych ktoś po cichutku dbał o grób.Na początku lat 90tych postanowiono żołnierza tam leżącego przenieść na jeden z kilku wojennych cmentarzy w okolicy.Oczywiście żadnych szczątek poległego tam nie było, wyciągnięto za to kilkanaście jednostek broni długiej, krótkiej i jeden rkm.Mogiła służyła jako partyzancki magazyn...

Troszkę odszedłem od tematu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się:)
Wgrywałem nowy system i straciłem linki zakładek:)
Jednak MG08 a nie wz.30 widnieje na zdjęciach.
Nawet widać zdobyczne mg34 chcieli nasi ukryć..


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 23:52 28-02-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie