Skocz do zawartości

Jak pozbyć sie nalotu z mosiężnej łuski karabinowej ?


marek123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no wlasnie mialem to samo zaproponowac ,miska z woda z mydlina lub jakis pojemniczek i wełna stalowa (taka do czyszczenia rurek miedzianych przy lutowaniu dostepna w kazdym markecie budowlanym) jest na tyle miekka nieporysuje luski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Szczotka to jeden z najgłupszych pomysłów na jakie kto kol wiek wpadł . Próbowałem kiedyś na różnych łuskach - porysowane szpetne wyglądają jak psu z ...gardła wyciągnięte."

Z całym szacunkiem Kolego, ale chyba nie wiesz co mówisz.
Ciężko jest porysować łuskę szczotką, tym bardziej mosiężną...
-chyba, że się to zrobi nieumiejętnie.
Ja czyszczę wszystkie swoje łuski na szczotce stalowej, i jeszcze ani jednej nie porysowałem.
Salut!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miedź się wytrąca tylko sama pozostaje. Z stopu cynk zostaje wytrawiony. Proces nieodwracalny. Jedno co da się zrobić to zeszlifować fanta do niezniszczonego trawieniem stopu. To już lepiej od razu szlifować, mniejsza warstwa fanta ubywa.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miedź się wytrąca tylko sama pozostaje. Z stopu cynk zostaje wytrawiony. Proces nieodwracalny. Jedno co da się zrobić to zeszlifować fanta do niezniszczonego trawieniem stopu. To już lepiej od razu szlifować, mniejsza warstwa fanta ubywa."
- o to mi chodziło
I ja tez mówię o szczotce na wiertarce, a dokładnie na silniku od pralki.
PZdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie