Skocz do zawartości
  • 0

Krzyze żelazne oryginały ?


MichalS

Pytanie

bardzo prosze o fachowa opinie czy to oryginały. generalnie I wojennego jestem prawie pewien ma na kółku sygnatury 800 i coś jeszcze ale ten 39 nie ma sygnatur i cięzko mi coś powiedzieć ten za 1939 ma wymary 44 mm na 44 mm. Dziękuje za opinie i oczekuej aktywnosci. oczywiście oba mają magnetyczne środki i II wojenny jest toche większy od I wojennego Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

karabin czy aby ten twój krzyż to nie odlew cynkowy pokryty warstwą iklu" po przetarciu wychodzi miedziany kolor na moje oko po tych wstępnych fotkach wyglada na kopię niestety juz po samym zapieciu górnym i haczyku byłbym gotów zaryzykować takim stwierdzeniem ale daj lepsze fotki to zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podobnie jak przedmówcy uważam, że krzyżyki kolegi MichalS są jak najbardziej w porządku, natomiast znalezisko Karabina śmierdzi na przysłowiowy kilometr kopią i wątpię czy dokładniejsze fotki by coś pomogły, ale zawsze warto spróbować.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o fachowa opinie czy to oryginały. generalnie I wojennego jestem prawie pewien ma na kółku sygnatury 800 i coś jeszcze ale ten 39 nie ma sygnatur i cięzko mi coś powiedzieć ten za 1939 ma wymary 44 mm na 44 mm. Dziękuje za opinie i oczekuej aktywnosci. oczywiście oba mają magnetyczne środki i II wojenny jest toche większy od I wojennego Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy ciągnie go magnes i daj fotkę z boku tzn trzeba sprawdzić czy krzyż jest 3częściowy ogólnie krzyze drugowojenne posiadają rdzeń stalowy takze to jest podstawowy krok do sprawdzenia oryginalności chociaż zdażają sie też rdzenie miedziane ale to chyba bardziej w krzyzach pierwszej klasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie