Skocz do zawartości

Skrzynie oberleutnanta czyli ukryty majątek.


Firmanty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Poszukiwaczy skarbów i przygód! W książce Ekspres reporterów z 1986 r znalazłem artykuł pod tytułem Wykrywacze". Jest tam napisane o grupie 4 poszukiwaczy z Warszawy, są to: Leszek W. - elektromonter, Jerzy W. - rzemieślnik, redaktor z jednego ze stołecznych dzienników oraz Bogdan P. - student politechniki. Gdy Leszek był na urlopie z synem Marcinem nad morzem, (niestety nie napisali w jakiej miejscowości) to znaleźli w lesie na głębokości metra kanistry poniemieckie. Dla pewności sprawdzili dziurę wykrywaczem i okazało się że są tam dwie skrzynie z aluminiowej falowanej blachy z uszczelką. Długość skrzyń to 1 m, a szerokość 0,5 m. W środku były prześcieradła, maszynki do mięsa, aparat fotograficzny, obrusy, firanki i kupon materiału. Były też dwa listy, oba takie same, na pół kartki. Zostały napisane w dniu 06.05.1945 przez oberleutnanta Antona Swierżewskiego, poczta polowa nr 02364. Pisał w tych listach, że to jest reszta jego majątku z Olsztyna, oraz żeby ewentualny znalazca tych skrzyń zgłosił się pod jego adres w Bambergu. Na marginesach listów był taki dziwny napis Pierwsza litera nazwy miesiąca i 35. Przykład - Maj, M-35." co to znaczy? Czy ktoś może mi przybliżyć sylwetkę Antona, kim był i w jakich okolicznościach musiał zakopać skrzynie oraz gdzie może być jego pozostały majątek? Czy ta wartościowa część pojechała wcześniej do Bambergu? Jeżeli macie coś na ten lub podobne tematy to piszcie. Życzę wielu sukcesów, nie tylko na niwie eksploratorskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, tę książkę lata temu, dość dobrze pamiętam .
Jeśli chodzi o numer poczty polowej 02364
(Mobilmachung-1.1.1940) Stab Nachschub-Kolonnen-Abteilung 607,
(25.1.1943-31.7.1943) Stab Kraftfahr-Abteilung 607,
(1.8.1943-23.3.1944) 18.8.1943 gestrichen, (Tunis),
(7.11.1944-Kriegsende) 3.1.1945 Stab I u. Einheit Panzer-Regiment 35
Zapewne dotyczy 35 pułku pancernego , wchodził w skład 4 dywizji pancernej .
Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie