Skocz do zawartości

Guzik z orłem WP


Rekomendowane odpowiedzi

Można by powiedzieć, że dla szeregowych z lat 30;) Choć nie ma takiego... Metoda wykonania podobna do guzika dla szeregowych z lat 20-tych a rysunek orła jedynie zmieniony na godło z 1927. Możliwe, że coś przejściowego co nie weszło w regulamin...
Zalanie cyną oryginalne czy wtórne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobny guzik jest w artykule M.Wolframa-Jaroszyńskiego Nieznane guziki Wojska Polskiego".Różni się rewersem i także nie jest w żaden sposób sygnowany i jest opisany jako guzik PSP.

Konstrukcja guzika z wątku jest na tyle delikatna, że teoria o cywilnym pochodzeniu jest możliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt:
...charakteryzuje się zupełnym brakiem oznaczeń na rewersie, ma też nieco inną konstrukcję, na tyle jednak solidną i dokładną, że nie można zaliczyć go do tzw "sweterkowych, wytwarzanych często na wzór istniejących guzików wojskowych, a przeznaczonych do ubiorów cywilnych"

Zaznaczyłem wcześniej, że guzik jest podobny.
Może tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Stock dzięki za fachową pomoc . Będę szukał ale gdyby ktoś wpadł jeszcze na inny pomysł to proszę o sugestie . Guzik mój wyszedł w miejscu Polskiego placu ćwiczeń .Czy jest on rzadki czy te guziki to raczej populares ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie