Skocz do zawartości

Papier, kartka z nieśmiertelnika


snajper-s1

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś kolega robił eksperyment z taką właśnie karteczką. Namoczył ja w wodzie do tej wody dodał kilka kropel z tego co pamiętam lanoliny. Wiem, że ją rozłożył i po wysuszeniu nie była już taka krucha. Ale czy to pomoże w twoim przypadku to nie wiem, sam takiego sposobu nie próbowałem i z tego co mi wiadomo to lanolina jest do skóry i nie wiadomo jak zachowuje się w połączeniu z papierem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odczytać napisy pod światłem ultra fioletowym(możesz kupić w jakimś sklepiku z chińskimi zabawkami taki długopis co ma takie światełko). Według mnie trochę lepiej widać, ale nie ma rewelacji. Może jakaś kombinacja?? zmoczyć lekko i dopiero poświecić? trzeba sobie zadać pytanie czy warto ryzykować! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są pisane atramentem to pod żadnym pozorem nie moczyć!
Bo się rozpłyną.Miałem traf papierów AK
http://odkrywca.pl/bibula-skany,679814.html
Atrament rozmył się całkowicie,ołówek był czytelny.
Tak jak koledzy pisali,lupa i odcyfrować pod światłem pod różnym kątem.
Ewentualnie dobrym sprzętem zrobić zdjęcie i na kompie dobierać różne odcienie/barwy.Być może będzie lepiej widać.
Nie polepszysz już zbytnio stanu karteczki,możesz delikatnie oczyścić,wsadzić w koszulkę itp


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Hebda 14:30 05-01-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego specyfiku do nietrwałego przyklejania gładkiej bibuły do szkła. Po wyschnięciu od szkła odchodzi dosyć łatwo ale papieru się trzyma. Ja robiłem konsystencję gęstego kiślu ze względu iż potrzebna mi była ok. 1mm grubość warstwy kleju.
Jeśli zrobisz rzadziutkie i tylko cieniutko pomalujesz/nasączysz papier to zapewne spełni Twoje potrzeby. Po wyschnięciu jest lekko gumowate coś jak silikon. Mówię o 1mm warstwie. Jest przeźroczysty.
http://www.strefakonserwatora.pl/glutolin-klej-125-p-132.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie