Skocz do zawartości
  • 0

Ausweiskarte - przepustka na teren zakładu


kobim

Pytanie

Witam serdecznie. Odnalazłem następującą przepustkę pradziadka, który podczas wojny pracował w niemczech. Bardzo proszę forumowiczów o identyfikacje i informacje dotyczące tej prepustki, co oznaczają te daty, numerki no i oczywiście tekst? Czy można dowiedziec się z niej co robił pradziadek, jaką miał funkcję? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Odnalazłem następującą przepustkę pradziadka, który podczas wojny pracował w niemczech. Bardzo proszę forumowiczów o identyfikacje i informacje dotyczące tej prepustki, co oznaczają te daty, numerki no i oczywiście tekst? Czy można dowiedziec się z niej co robił pradziadek, jaką miał funkcję? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam twoj przodek pracowal w fabryce maschinen fur massenverpackung, (maszyny do pakowania masowego)a fajne to ze byla to nazwa przykrywka dla fabryk zbrojeniowych dzialajacych w latach 1935-44(metallpatronen AG) w Lubeck.na pierwszej stronie dane osobowe + zawod kowal,druga strona -utrata przepustki surowo karana...metallpatronen AG w google i wiesz wiecej.ciekawa pamiatka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.9.40 to pewno data wystawienia przepustki,14.7.11 Birgenfelde - data i miejsce urodzenia .Zawód - kowal,zamieszkały w 3 baraku w obozie robotników Gothmundlager (obóz mieścił się w Lubece przy Travemunder Landstrasse,składał się z 36 baraków przabywali w nim Polacy ,Ukraińcy oraz Rosjanie, zarówno kobiety jak i mężczyźni ogółem 1500-2600 osób),zatrudniony był w firmie Maschinen fur Massenverpackung GmbH w Lubece czyli MfM znanej fabryce zbrojeniowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie