Skocz do zawartości
  • 0

Przekładnia? od czego ?


konrad0606

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

...Laiso pod tym uchem niema nic. Na fotce wyglada to jak jakieś bicie aleto zludzenie. Opcja żeby to rozebrać wchodzi w grę, jeżeli nic się nie wymysli.

...samulb wygląda to bardzo podobnie,czyli zastosowanie już mniej więcej znamy tylko od czego to cholerstwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy po zdjęciu tego elementu ta ośka ma przekładnie ślimakową ??, czy to jest jakiś zawór kontrolny, bo widać od góry jak by tam była albo śruba albo mechanizm do którego był podłączony napęd .Jeśli jest tam ślimak wtedy wskazywało by że to jest główny element napędzający resztę czyli pierwszy element redukujący obroty, choć nie bardzo bym rozumiał po co redukować obroty , aby z powrotem nadawać im na drugim przełożeniu większe obroty ??. Jeśli nie ma tam ślimaka lub nic nie ma to cały mechanizm to tylko 2 przekładnie z zębatkami stożkowymi, czyli mechanizm albo redukujący obroty albo przyspieszający zależnie w którym kierunku działa. A wtedy zastosowanie wszelakie i trudno będzie zgadnąć do czego chyba że się trafi na taki sam mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dobrze prawisz Catadero, mi osobiście to spokoju nie daje bo wiem ze już się z tym kiedyś spotkałem eh pamięci....
Obstawiam ze to będzie coś w ten deseń: http://www.eoferty.com.pl/sprzedam_przekladnie_katowa_reduktor_264681.html
pytanie tylko od czego :)
Pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekładnie kątowe nie tylko były stosowane w motoryzacji ale także w artylerii . Mam dość podobnie zbudowaną przekładnie kątową do 2 cm Flaka 30 tyle że obudowa jest aluminiowa do podnoszenia lufy działka , większość artlerii p-lot. miała podnoszenie lufy na przekładniach kątowych , nie tylko niemiecka , ale i radziecka ,polska etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądem przypomina napęd pompy wtryskowej silnika diesla.Sugeruje to delikatne sprzęgiełko na wałku atakującym.Myślę że talerz był zębatką napędową, a atak napędzaną.Podobne przekładnie widywałem na małych silnikach statkowych do regulatorów prędkości obrotowej.Nie wiem tylko po co napę linki.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Konrad jeśli możesz to jeszcze oczyść cyknij i powiększ rejon zaznaczony pod uchem na fotce.
Zastosowanie w arti też przeszło mi przez myśl ale ten ślimak.. nie pasuje.
Konrad nie to że Cie zachęcam do rozkręcania tej przekładni ale jeśli masz możliwość rozkręcenia bez zniszczenia tych kół zębatych, to na pewno są osadzone na łożyskach a te mają zawsze swoje oznaczenia..
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie