Skocz do zawartości
  • 0

Świeca żarowa lub inne ustrojstwo


Landszaft

Pytanie

Witam . latając po lesie znajduję czasami takie fanty. w większości znajdowałem już rozebrane czyli z odkręconą główka górną . wewnątrz jest blaszka przymocowana do środka . całość ma długość prawie 7 cm . jak widać dolna tuleja ma dwa fabryczne wgniecenia lub przewężenia . na sześciokącie są sygnatury A1 , CTW , 12 58, 955 . Wydaje mi się że to świece żarowe jakiegoś DT-a lub innego ustrojstwa , ale nie mam pewności. wg mnie 12 58 to chyba data produkcji grudzień 1958 . ale to moje gdybanie . jak ktoś wie co to jest mile widziana informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnię informację - to jest czujnik temperatury w obudowie uniwersalnej, instalowany we wszelkich silnikach chłodzonych cieczą polskiej produkcji (przed wprowadzeniem techniki FIAT) i radzieckich. Ten czujnik współpracuje z wychyłowym (ze wskazówką) wskażnikiem temperatury. W identycznej obudowie wykonywano czujniki temperatury maksymalnej (czujniki temp. awaryjne) oznaczane CAT. Były one stosowane we współpracy z czerwoną lampką kontrolną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie