Skocz do zawartości

założenie prywatnego muzeum


Kobieras39

Rekomendowane odpowiedzi

mam pare pytań oczywiście chodzi mi o ludzi posiadających konkretną wiedzę na ten temat a nie bajko pisarzy.
Jak to wygląda od strony merytorycznej ? czy powinny pomóc władze samorządowe? czy są jakieś możliwości dotacji unijnych ? no i jakie są plusy i minusy chodzi mi coś w stylu skanseny rzeki P.
ofkors pytam czysto teoretycznie , gdyż w naszym rejonie nie ma żadnej tego typu placówki i intryguje mnie dlaczego właśnie żadna nie powstała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej w Kobyłce Pana Pawła Zaniewskiego działa, powiem więcej, ma się bardzo dobrze.

Odpowiadając na Twoje pytanie o samorządy czy powinny pomóc władze samorządowe?"

Wszystko zależy od nich, i od tego czy Ty tej pomocy oczekujesz. W większości przypadków(choć nie jest to regułą) współpraca kończy się tak szybko jak Ty czegoś od nich będziesz chciał na prawdę. Obiecywać potrafią i są w tym dobrzy, o czym się co cztery lata przekonujemy :)

Odnośnie dotacji unijnych, niestety nie wyrwiesz.
Jakie są plusy- a no takie że posiadając własne prywatne Muzeum nie obawiasz się wizytacji o 6:00, nie przyspiesza Ci tętno kiedy słyszysz głośne kroki po schodach.
Rzeczy (odpowiednio opisane) posiadasz legalnie i myślę że jest to największym plusem jaki może być. Minusem (ale nie koniecznie) jest biurokracja związana z założeniem a następnie opisywaniem zabytków plus koszta związane z założeniem(za prowadzenie nie ma żadnych opłat)

A dlaczego w Twojej okolicy nie powstała taka placówka- może dlatego że nie było jeszcze żadnej osoby której chciałoby się podjąć trudu utworzenia i utrzymywania Muzeum.

Pozdrawiam.
Paweł Gendek
Współzałożyciel Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie