Skocz do zawartości

czy szkielet usłyszy zarzuty o nielegalnym posiadaniu broni?


dimmu66

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, kiedyś był człowiekiem, ale z pewnością nikt tam się z nim nie liczył po śmierci. Nawet nie wiadomo czy go koledzy z oddziału zakopywali. Armia Czerwona średnio się interesowała zwłokami swoich poległych. Pod Kielcami, z racji tego że konie były zarekwirowane przez okupantów albo wyzwalających, ocalałe bydło i trzoda pochowane po lasach, do ciągnięcia wózków zwożących zwłoki zatrudniono z rozkazu wszystkie większe psy jakie były w domostwach. Chłopi wiele sobie wyobrażali i się ubezpieczali ale to ich zaskoczyło.
I faktycznie psie zaprzęgi zwoziły pod Radomicami zwłoki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl czepliwy ale dosyc ciekawie to brzmi w polskich realiach : cyt. ..Po jakimś czasie zorientowałem się, że wzdłuż wykopu leżą ludzkie szczątki. Przerwałem prace, gdy znalazłem granat." O tyle irytujaco brzmi to w naszych realiach no bo w sumie same kosci miedzy innymi czaszka jakos nie zrobily wiekszego wrazenia i nie zmusily do przerwania prac ziemnych ale granat ktorego bal sie ruszac to juz calkiem co innego wiec trzeba bylo wezwac saperów. Ciekawe czy gdyby nie owy granat to czy ktokolwiek by sie o tych zwłokach dowiedzial. Ot taka nasza codziennosc i mentalnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obowiazkowo powinien zostac przesluchany;. Wiadoma rzecza jest ze od saldatow wycierpielismy swoje ale uwazam jak juz wczesniej wspomniano ze kazdy zasluguje na godny pochowek i chyba tego samego oczekujemy od innych. Ewidentnie grzebal grzebal az sie przestraszyl i skonczyl. Jesli pismak namieszał to zwracam honor jesli cytat jest doslowny to dla mnie nic wiecej jak profanacja i odpowiednie sankcje ku przestrodze innych co to ich wlasnie terminy gonia i dopuszczaja sie profanacji jakichkolwiek zwlok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie