Skocz do zawartości

Woj. Lubskie; Pow. Nowosolski; Gm. Kożuchów


maciekszprotawa

Rekomendowane odpowiedzi

Solniki, Lasocin, Dziadoszyce. Opuszczona stacja PkP. Rok nie wiem musiałbym babci zapytać. Kilka wsi bogatych w historię położonych obok siebie. Wracając od cioci moją uwagę zwróciła mega kopuła" wystająca z ziemi. Owa kopuła okazała się być budową żelbetonową wpuszczoną w ziemię grubo porośniętą (mchem?czymś zielonym). Są schody zasypane ziemią. Ukształtowanie terenu: ciężko opisać, gdy ujrzałem to pomyślałem, że coś tam było:) Babcia mówi, że kiedyś była stacja pkp nawet potrafi potać nazwę stacji. Na geoportalu widać linię do Nowego Miasteczka-na gołe oko drogi tam nie ma. Po świętach planuję wypad w tamte okolice. Można zahaczyć o cmentarz IIRP w lesie w Lasocinie. Nikt nigdy nim nie zainteresował się nim pomimo, że nawet do nie dawna w kaplicy była trumna księżniczki XVII lub XVIIIw. Klimat zapewniony;] w promieniu 4km zero ludności...las. Idąc dalej 8 km Popęszyce aleja, cmentarz ludności niemieckiej...po świętach organizujemy wypad. Zapraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Maćku po zasięgnięciu języka u miejscowych dowiedziałem się, że podobno to jest fundament pod jakiś dzwig przeładunkowy węgla brunatnego (w okolicy przed wojną wydobywano go dość intensywnie)...podobno...jak dla mnie troszkę za daleko od torowiska ale nie powiedziane że tak nie było....osobiście mi to niezbyt pasuje...

....jeśli chodzi o piszczałkowanie na terenie stacji to próbowałem....dałem sobie spokój...miejscowi zrobili tam taki śmietnik, że szkoda nerwów...

...ale ogólnie po okolicy pospacerować można...niby spokój...niby cisza....żadnych walk...a jednak ziemia kryje niespodzianki że ho ho .....

będziesz się wybierał daj znać ....popikamy stereo :)

Gulta - Kożuchów/Długie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie